22 Липня 2018 р.

ВІДРЕМОНТУВАТИ ДОРОГИ-ЦЕ РЕАЛЬНО

11 Липня2018

Дороги - чи не найактуальніша тема України. Останнім часом в засобах масової інформації мова йде в основному про ремонт доріг державного значення, який чекає і наш район, однак в нашому районі також надзвичайно важлива інша тема, а саме ремонт сільських доріг.

Саме тому з робочим візитом голова райдержадміністрації Олег Китасюк зі своїм заступником Михайлом Гоцуляком відвідали Тропове та Озаринці щоб оглянути дороги, які будуть ремонтуватися. Олег Іванович і Михайло Іванович зустрілися із сільськими головами Тетяною Гаврищук та Тетяною Козлан а також виконавцем робіт Кареном Бзнуні.

Кожне село має хоча б одну, дві вулиці куди після дощу ні зайти, ні заїхати. Така є і в Тропове. За словами сільського голови Тетяна Гаврищук - «для людей, які живуть на вулиці Лісова, кожен дощ – це біда. До того ж саме цією вулицею худоба іде на поле і місцями залишається суцільне місиво. Але якщо інші вулиці по селу потрохи ремонтуються, то тут ремонт до цього часу був не посильний, адже має бути капітальним». За словами Тетяни Олександрівни, в дорогу на вулиці Лісова, яка тягнеться 1 кілометр необхідно вкласти 834 тисячі гривень.

Проте сьогодні така можливість з’явилася. З державного бюджету виділяється 414 тисяч гривень, з районного бюджету – 200 тисяч гривень, 130 тисяч гривень вкладає ФГ «Подільська зоря» з так званих соціальних угод, а необхідну решту додадуть з бюджету сільської ради.

Підготовка до робіт вже почалася. Кілька днів техніка розчищала обочини і рівняла дорожнє полотно. Далі виконавець робіт завозитиме пісок, відсів, щебінь і, за прогнозами, не більше як за тиждень дорогу буде відремонтовано. Також в планах є зробити освітлення вулиці. Для цього необхідно придбати ліхтарі.

Не менш життєвою необхідністю є ремонт дороги у Озаринцях по вулиці Соборна. В цьому селі вона центральна. Попри неї розміщені усі заклади соціальної сфери і не тільки: школа, лікарня, дитсадок, будинок культури, сільська рада, пошта, церква, костел. В свій час дорогу покрили асфальтом і це додавало населеному пункту  відчуття добробуту. Проте сьогодні вона схожа на друшляк з великими дірками. Усі розуміли, що її давно вже потрібно відремонтувати, але як і у Тропове - не по кишені.

Технічна документація становить 1млн. 928 тисяч гривень. Але цю проблему прийшов час вирішити. З державного бюджету на капітальний ремонт цієї вулиці виділяється 900 тисяч гривень, з районного бюджету - 700 тисяч, і майже 300 тисяч із сільського бюджету. Тут буде не лише новий асфальт, а і бордюри з тротуаром.

Окрім того, під час поїздки Олег Китасюк з Михайлом Гоцуляком відвідали Вендичанську школу, гімназію. Цей навчальний заклад сьогодні займається ремонтом та вдосконаленням системи опалення. На даний час встановлені нові потужні котли. «Вендичанська школа - найпотужніша у нашому районі, а от система опалення, на жаль, тут працювала погано. Наше завдання - щоб в класах було тепло. Для цього ми закупили сучасні потужні котли, а наступник кроком буде полагодити саму систему опалення. Райдержадміністрація все зробить, щоб тут було комфортно навчатися нашим дітям», - коментує візит Олег Китасюк. Але це ще не всі зміни, які чекають навчальний заклад. Паралельно із ремонтом розпочинаються роботи з ремонту шкільного спортзалу. За останніх два роки Вендичанська школа, гімназія кардинально змінює своє обличчя як всередині так з-зовні. Це стосується як ремонтів, так і навчальної бази. Одразу видно – за нею майбутнє освіти нашого району.