Могилів-Подільська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
28 Жовтня 2021 р.
Герб України Прапор України Версія сайту для людей з обмеженими можливостями

Відбулася підсумкова колегія обласної державної адміністрації

11 Грудня 2015 р.

10 грудня, під головуванням керівника ОДА Валерія Коровія відбулося засідання колегії обласної державної адміністрації, присвячене підсумкам діяльності у році поточному та визначенню пріоритетів на 2016 рік.

У засіданні взяли участь очільники райдержадміністрацій та районних рад, міські голови міст обласного значення, позаштатні радники голови ОДА, керівники силових структур, департаментів та управлінь регіону, голови постійних комісій обласної Ради. До роботи колегії долучились також голова обласної Ради Анатолій Олійник та Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Свою роботу зібрання розпочало із приємної події: за дорученням Президента України керівники області та міста вручили 23 представникам Вінниччини державні нагороди.

Затим на розгляд учасників засідання були представлені проект Програми соціально-економічного розвитку області на 2016 рік та проект обласного Бюджету на 2016 рік, розроблені структурними підрозділами облдержадміністрації: Департаментом регіонального економічного розвитку та Департаментом фінансів відповідно.

Вінниччина демонструє сьогодні приклад толерантності, згуртованості та налаштування місцевої влади – і представницької, і виконавчої – рухатися вперед, - Валерій Коровій.
На цьому голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій акцентував увагу 10 грудня під час засідання колегії облдержадміністрації.

Відкриваючи роботу колегії, керівник ОДА відзначив, що нині можна вести мову про певні підсумки року, який завершується, та виклики, які стоять перед органами влади у році наступному.

Очільник регіону підкреслив, що область в цілому достойно провела вибори до місцевих органів представницької влади, наголосивши: сьогодні Вінниччина демонструє приклад толерантності, згуртованості та налаштування місцевої влади – і представницької, і виконавчої – рухатися вперед. Відтак зупинився на основних позиціях діяльності, що перебували цьогоріч у зоні особливої уваги ОДА.

«Ми приділяли максимальну увагу безпековому блоку. Це не тільки проведені 6 хвиль мобілізації, це великий пласт питань, який загалом торкався забезпечення безпеки громадян на теренах Вінницької області, - зауважив Валерій Коровій. – Ми все зробили для того, щоб в максимальній мірі на належному рівні підтримати боєздатність наших військових частин. Це підрозділ «Ягуар», військова частина 3008, Могилів-Подільський прикордонний загін, це формування 59-ї бригади в Гайсині та відновлення роботи Козятинського призовного пункту. Це весь комплекс робіт, спрямованих на те, щоб жителі Вінницької області мали впевненість у тому, що органи виконавчої влади, силові структури регіону гарантують їм безпеку».

За словами голови облдержадміністрації, нині триває непростий період, пов'язаний з трансформацією підрозділів Міністерства внутрішніх справ, зокрема в частині формування управління Національної поліції. Аналогічна ситуація - і в питаннях реформування прокуратури.

Торкаючись позицій економічного характеру, Валерій Коровій зазначив, що у порівнянні з початком року, коли в Україні спостерігалися ознаки фінансового дефолту, сьогодні можна говорити про певну стабілізацію макроекономічної ситуації. Та водночас проблем ще досить багато, адже девальвація боляче вдарила по низці секторів економіки, також гостро постало питання інфляції.

«Нам вдалося застабілізувати бюджет. Такого успішного бюджетного року, пов’язаного із впровадженням бюджетної децентралізації, місцеві бюджети Вінницької області ще не мали. В основному фінансовий ресурс сконцентрувався в містах та селищах базового рівня – там, де впроваджена нова система місцевих податків і зборів. І виграли, в першу чергу, ті території, які працювали над вирішенням проблем нормативної оцінки землі, узаконення роботи бізнесу, заправних станцій, - підкреслив голова облдержадміністрації. – Місцеві бюджети отримали 660 млн. грн. додаткового ресурсу понад заплановані показники. І це дуже великий крок вперед».

Очільник Вінниччини відзначив також ефективну роботу системи Державного казначейства упродовж поточного року, що дозволило органам влади успішно підготуватися до нового опалювального сезону та виконати усі зобов’язання перед підрядниками та постачальниками. Водночас керівник ОДА підкреслив, що Вінниччина з прийняттям Перспективного плану об’єднання територіальних громад однією з перших розблокувала Фонд регіонального розвиту та почала рухатися в напрямку освоєння коштів. І на сьогодні область отримала вже майже 120 млн. гривень.

«Останній рейтинг розвитку регіонів підтверджує, що Вінниччина є лідером в економічному та регіональному розвитку. І це заслуга кожного з нас, усіх тих, хто безпосередньо працює в економічному секторі області. Ми маємо потужну динаміку приросту обсягів промислового виробництва. І ця динаміка, на відміну від інших областей, буде продовжуватися - за рахунок того, що ми переймалися введенням в дію нових виробничих потужностей», - наголосив Валерій Коровій. Він також зазначив, що область лідирує і за динамікою приросту доходів, і за низкою показників сільськогосподарського виробництва. «Сьогодні все, що має відношення до аграрного, переробного бізнесу, - це локомотив економічного зростання. І ми повинні знайти ту середину, яка б давала можливість стимулювати цей бізнес і одночасно підтримувати конкурентне середовище. Це має дуже важливе значення», - підкреслив голова облдержадміністрації.

 


Державні інформаційні ресурси