28 Січня 2020 р.

Важливо знати: пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаються по-новому

14 Січня 2020 р.

З 1 жовтня 2019 року в Україні запроваджена монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Раніше знижки нараховувалися підприємствами-надавачами послуг. Тепер нарахування здійснює орган соцзахисту у межах соціальних норм. Пільговики можуть отримати кошти у готівковій чи безготівковій формі.

При безготівковій формі Ощадбанк веде персоніфікований облік пільговиків і коштів, які поступають на їх рахунок з Мінсоцполітики. Потім кошти перераховуються на рахунки управителів, об'єднань, виконавців комунальних послуг. Цей механізм розроблений для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які звикли до сталого алгоритму дій і не бажають його змінювати. Такі пільговики платять, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них перерахує Ощадбанк (за наявності даних про номер мобільного телефону пільговик отримає інформаційне повідомлення від банку про здійснені платежі).

Для зручності громадян, яким призначено пільгу в безготівковій формі, на офіційному сайті АТ «Ощадбанк» створено персональний кабінет, до якого пільговик може зайти, вказавши номер мобільного телефону. У власному кабінеті також можна дізнатися всю необхідну інформацію про рух коштів, а саме: залишок пільги, розмір нарахованої пільги, перелік комунальних послуг, що сплачені за рахунок пільги (при умові надходження інформації від постачальників комунальних послуг).

За підсумками опалювального сезону, після 1 червня, суми невикористаних коштів перераховуються з облікових записів для виплати пільг на рахунки пільговиків в АТ «Ощадбанк». Заощаджені кошти, перераховані після на поточний рахунок в банку, можна буде використати на власні потреби.

Бажаючим отримувати пільгу в готівковій формі, при якій обов’язковою умовою є необхідність самостійно сплачувати за спожиті послуги та відсутність простроченої заборгованості з їх оплати, потрібно особисто звертатися до управління соціального захисту населення із відповідною заявою. Раніше це можна було зробити лише двічі на рік - до 15 жовтня та 15 травня (перед початком опалювального та неопалювального сезону).

Проте, враховуючи значну кількість бажаючих перейти на готівкову форму монетизації та численні скарги пільговиків на складну процедуру взаємодії з Ощадбанком, в грудні минулого року Урядом прийнято рішення щодо скасування обмеження в зміні форми монетизації. З 1 січня 2020 року заяву про перехід на готівкову грошову форму виплат на комунальні послуги можна подавати у будь-який час.

Виплата здійснюватиметься у готівковій формі на вказаний в заяві банківський рахунок з  місяця, що  настає  за місяцем подання такої  заяви управлінню  соціального  захисту населення.

Проте, у разі отримання готівки, пільговик повинен вчасно та в повному обсязі сплатити за спожиті послуги. Платіжки за компослуги вже приходитимуть без знижок.