28 Жовтня 2021 р.

Сучасні технології в призначенні субсидії

24 Вересня 2021 р.

Розвиток сучасних технологій значно спрощує процеси отримання інформації та вирішення більшості життєво важливих питань,у тому числі призначення житлових субсидій.

Використання електронних сервісів забезпечує зручний та швидкий доступ до необхідної інформації та дозволяє вберегтися від зовнішніх небезпек, особливо в умовах запровадження карантину.

Оскільки одним з найбільш важливих питань на сьогодні є надання житлових субсидій вже декілька років Міністерством соціальної політики України запроваджено можливість подання документів на призначення субсидії в електронному вигляді.

Громадяни, які звертаються за призначенням житлової субсидії може подати документи не лише через уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради та посадових осіб центру надання адміністративних послуг, а й у електронній формі через офіційний вебсайт Мінсоцполітики.

Як скористатись послугою онлайн:

1. Перейти на вебсайт Мінсоцполітики у розділі Е-сервіси/субсидії або за посиланням: http://subsidii.mlsp.gov.ua/.
  2. Авторизуватись в один із трьох способів:
  • за адресою електронної пошти;
  • за допомогою електронного підпису;
  • за ідентифікацією BankID.
  1. Заповнити електронну форму заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії.

Після заповнення всіх реквізитів необхідно перевірити та підтвердити правильність внесених даних.

У разі необхідності, в електронному сервісі можна приєднати файл із сканованою копією документу ( у pdf-форматі), а саме:

•документи, що підтверджують фактичне місце проживання особи, відмінне від адреси реєстрації за адресою домогосподарства;

•договір оренди (найму) житлового приміщення;

•договір про реструктуризацію заборгованості з оплати-комунальних послуг;

•документи, що підтверджують факт надання особою соціальних послуг;

•довідка про доходи, інформація про які відсутня в ДПС та Пенсійному фонді України;

•документи, що підтверджують факт перебування особи в складних життєвих обставинах.

1. Підписати заяву електронним підписом та направити на розгляд.

Звертаємо увагу, у разі подання документів на призначення субсидії через електронний сервіс без використання електронного підпису необхідно протягом місяця особисто звернутись до територіального управління соціального захисту населення та підписати документи.