22 Квітня 2018 р.

Стартувала міжвідомча спецоперація «Кордон-2018»!

10 Квітня2018

Головною метою операції,  яка стартувала 10 квітня і завершиться у листопаді поточного року, є  нарощення спільних зусиль з протидії незаконній діяльності на державному кордоні, зокрема, нелегальній міграції, контрабанді товарів та вантажів.

До початку спецоперації «Кордон-2018» готувалися заздалегідь: наприкінці березня в управлінні Могилів-Подільського загону відбулася нарада за участю представників взаємодіючих структур. Учасники наради спланували спільні заходи на рівні підрозділів охорони кордону та взаємодіючих органів у Вінницькій області, склали спільні графіки проведення активних фаз операції. Також було узгоджено порядок дій у разі виявлення порушень або спроб порушень законодавства з прикордонних питань, виникнення нестандартних ситуацій.

Слід зазначити, що головним ініціатором та координатором спецоперації, як і минулі роки, виступає  Прикордонне відомство. Разом з охоронцями рубежів у ній також прийматимуть участь і взаємодіючі структури: СБУ, Нацполіція, Державна міграційна та фіскальна служби, ресурси прикордонного відомства Молдови та міжнародних організацій Місії ЄС EUBAM, INTERPOL та  EUROPOL.

Довідка:

Минулого року під час проведення спецоперації «Кордон-2017» на ділянці Могилів-Подільського прикордонного загону виявлено 2 одиниці зброї, 132 боєприпаси та близько 1,5 кг наркотичних речовин. У 127 випадках вилучено товарів на загальну суму близько 12 мільйонів гривень. Окрім цього, прикордонники знешкодили 1 кілометр нелегальних спиртопроводів та виявили  понад 30 тон спирту.

Упродовж операції вартові відмовили у перетині через рубіж 1100 іноземцям, у числі яких - 20 незаконних мігрантів, а також затримали 74 особи за незаконний перетин державного кордону та 9 осіб, які перебували у Міжнародному розшуку за скоєння тяжких злочинів. Водночас, задіяні у ході спецоперації співробітники оперативного підрозділу Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України,  виявили на Вінниччині 159 псевдо - переселенців, яким незаконно нараховувались соціальні виплати.

Прес-секретар загону                   Л.Катеринич