22 Липня 2018 р.

Стартує весняний перерахунок житлових субсидій

11 Квітня2018

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 21 жовтня 1995 р. N 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» управлінням соціального захисту населення Могилів-Подільської райдержадміністрації проведено перерахунок призначених житлових субсидій для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, котрі були розраховані на період з 16 жовтня 2017 року по 15 квітня 2018 року. В районі налічується 1080 таких домогосподарств.
            Розрахунок адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, здійснюватиметься автоматично і не вимагає додаткового звернення до управління соціального захисту населення, за умови відсутності змін у складі сім’ї.

Субсидії у неопалювальний період нараховуються згідно з визначеними соціальними нормами на одну особу на всі комунальні послуги, окрім опалення. Зокрема:

на газову плиту (приготування їжі) – 5,4 м3 на особу;
на газову плиту і водонагрівач – 10,5 м3 на особу;
на електроенергію – 70 кВт на особу і додатково 30 кВт. на місяць на кожного іншого члена сім’ї, але не більше, як 190 кВт.

Нагадуємо, що важливою умовою для збереження житлової субсидії є своєчасне погашення своєї частини платежу за житлово-комунальні послуги. Субсидія на літній період не призначатиметься, якщо у громадян є двомісячний борг з оплати комуналки.

Якщо впродовж наступних двох місяців сплатили всі борги і документально це підтвердили або підписали угоду про реструктуризацію боргу, субсидію призначать із дати закінчення терміну призначення за попередній період.

Додатково інформуємо, що протягом опалювального періоду 2017-2018 років для відшкодування призначених субсидій на оплату житлово-комунальних послуг (опалення житлових приміщень природним газом) з державного бюджету спрямовано 9,5 млн. грн. При цьому середній розмір таких субсидій склав 1466 грн. на місяць. Ще 4286 домоволодінням протягом минулого року призначено субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу готівкою на загальну суму 13,1 млн. грн. Кошти виплачені, заборгованість перед жителями району відсутня.

Заступник начальника управління

соціального захисту населення