26 Вересня 2021 р.

Семінар-навчання щодо порядку надання соціальних послуг

04 Серпня 2021 р.

Вчора в Могилів-Подільському районі відбувся другий виїзний семінар-навчання для спеціалістів органів соціального захисту населення територіальних громад щодо порядку надання соціальних послуг.

В навчанні взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Світлана Антонюк та начальник управління соціального захисту населення Сніжана Гаврилюк, відповідальні спеціалісти управління, представники територіальних громад, до компетенції яких належить організація надання соціальних послуг, та надавачів соціальних послуг: центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Промінь», територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), центрів надання соціальних послуг та центрів соціальних служб.

Відкриваючи семінар, Світлана Антонюк наголосила на необхідності якісного надання соціальних послуг в громадах, оскільки з власного досвіду знає про важливість цього питання.

Модератор навчання начальник Управління розвитку соціальних послуг та взаємодії з територіальними громадами Департаменту соціальної та молодіжної політики Майя Комісарчук детально висвітлила актуальні питання організації надання соціальних послуг у Вінницькій області загалом та в Могилів-Подільському районі зокрема. Детально зупинилась на проблемних питаннях, що мають місце в окремих громадах, та надала рекомендації щодо їх вирішення.

Заступник директора Вінницького обласного центру соціальних служб Ольга Слободяник надала вичерпні роз’яснення щодо всього процесу надання соціальних послуг, починаючи від вивчення потреб громади до надання конкретних послуг людям, які їх потребують.

Змістовно розповіли про свою роботу та поділились рекомендаціями щодо особливостей надання цілого ряду соціальних послуг людям з інвалідністю, в т. ч. дітям, голова ГО «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця» Світлана Демко та її заступник Наталя Головко; голова  відокремленого підрозділу ГО «Справа Кольпінга в Україні» «Родина Кольпінга» в м. Вінниця Олеся Самойленко, - люди, які люблять свою справу та вважають своїм обов’язком допомогати іншим.

Цікавими та змістовними були практичні заняття, під час яких спікери змоделювали умовно реальні ситуації і представники громад змогли показати свої знання та отримати корисні поради та рекомендації.

На завершення Сніжана Гаврилюк подякувала модератору, спікерам та учасникам семінару та висловила надію, що представники територіальних громад належним чином оцінять важливість соціальних послуг та забезпечать вжиття всіх необхідних заходів, аби жителі району не відчули погіршення якості їх надання.