01 Жовтня 2020 р.

Проведено захід, який спрямований на попередження негативних проявів поведінки умовно засуджених неповнолітніх

16 Вересня 2020 р.

Переважна більшість людей намагаються пристосовуватися до суспільних норм, адже — це норми засвоєні і сприйняті ними у процесі соціалізації ще у  дитинстві. Також вони перебувають і під зовнішнім контролем з боку соціальних груп і держави. Але завжди існують люди, які порушують не тільки моральні, але й правові норми. Вчені стверджують, що цивілізоване та розвинене суспільство, складається приблизно на 10—12 % із "героїв" і на ті самі 10—12 % із "порушників". А підліткова злочинність завжди має глибинні особистісні мотиви, раціональні переконання та установки, які сприяють порушенню закону, і все ж ще можуть бути попередженні та спрямовані у суспільно прийнятну  продуктивну діяльність.

І саме з таким налаштуванням 15. 09.2020 начальником відділу соціальної роботи Людмилою Дишкант, практичним психологом Оленою Полонською Могилів – Подільського районного центру соціальних служб спільно із фахівцем Могилів – Подільського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області Юрієм Швецем проведено захід, що спрямований на попередження негативних проявів поведінки умовно засуджених неповнолітніх. У доброзичливій атмосфері центру проведено бесіду, щодо позитивного досвіду спілкування з однолітками без вживання хімічних речовин, обговорено переваги здорового способу життя та спортивних навантажень у становленні високої самооцінки хлопця. Також була проведена психологічна діагностика визначення особистісних та індивідуальних особливостей, з метою кращого розуміння власних мотивів та внутрішніх переживань юнака.

Отже, зміна звичних підходів до виховного впливу, систематична та наполеглива робота з дітьми, які з тих, чи інших причин порушили формальні суспільні та правові норми може сформувати нову позитивну модель поведінки підлітків групи ризику, допомогти ефективної їх реінтеграції та набуття якостей, необхідних для успішної правослухняної поведінки та розв’язання життєвих проблем.

Могилів-Подільський

районний центр соціальних служб