Могилів-Подільська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
28 Лютого 2021 р.
Герб України Прапор України Версія сайту для людей з обмеженими можливостями

Протягом найближчих років у 29 містах України з'явиться майже 1 тис. неелектричного та електричного великогабаритного громадського транспорту

23 Лютого 2021 р.

Про це заявив міністр інфраструктури України Владислав Криклій на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Інфраструктура».

«Громадський транспорт. Два пакети, два етапи підтримки з Європейським інвестиційним банком на загальний обсяг майже 1000 одиниць великогабаритного громадського транспорту як неелектричного, так і електричного – це автобуси, електробуси, метро, а також трамваї — протягом цього і наступних років за підтримки Європейського інвестиційного банку у 29 містах України з’явиться великогабаритний транспорт. Так, це певний виклик до маршрутних таксі. Але ми не маємо залежати виключно від підтримки наших міжнародних партнерів, ми маємо створювати наші правильні законодавчі рамки для того, щоб це стало розвиватися. Саме тому зараз Верховною Радою активно напрацьовується підхід, де до визначення суспільно важливих послуг і зміни транспортної моделі, коли міста зможуть замовляти в рамках транспортної моделі саме великогабаритний транспорт, відходити від моделі просто визначення маршрутів для маршрутних таксі. І нарешті ця мафія почне зникати, а громадяни отримають якісний сервіс», - повідомив він.

Разом з тим в Україні планують побудувати мережу електрозарядних швидкісних станцій на найбільш популярних маршрутах Київ-Львів, Київ-Одеса і Київ-Дніпро.

«Ми робимо спеціальну державну програму підтримки, яка дозволить передбачити та побудувати електрозарядні швидкісні станції й точки на найбільш популярних маршрутах: Київ-Львів, Київ-Одеса і Київ-Дніпро. Тобто схід, захід та південь. Ми надамо можливість для того, щоб нарешті електромобільність розвивалася, і держава про це піклувалася», - додав Владислав Криклій.


Державні інформаційні ресурси