Могилів-Подільська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
21 Січня 2019 р.
Герб України Прапор України Версія сайту для людей з обмеженими можливостями

Продовження мораторію на продаж землі лише поглиблюватиме тінізацію аграрного бізнесу

12 Березня 2018 р.

Таке переконання висловив голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій.

Таке переконання висловив голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій.

«Особисто я є прибічником якнайшвидшої лібералізації ринку землі - зрозуміло, що за чітко визначеними правилами, які дозволять унеможливити спекуляції навколо цього ринку, - зазначає керівник Вінниччини. - Сьогодні ми бачимо масове укладання договорів емфітевзису терміном на 50-100 років, за якого орендодавець надає право від його імені передавати земельний пай у суборенду, розпоряджатися ним. Фактично, йде неорганізований процес концентрації земельних ділянок в руках окремих компаній. Але ці ділянки не включаються в структуру балансу, не показують капіталізацію українського бізнесу і не дають можливості залучати фінансові ресурси».

Голова облдержадміністрації підкреслив: якби зараз був відкритий ринок, то, за оцінками фахівців, вартість одного гектара землі коливалася б у межах 50 тисяч гривень.

«У нас є 2 млн. га ріллі та сільгоспугідь, тож сума умовної капіталізації складала б 100 млрд. гривень. Уявіть, що ці кошти показали б у балансах наші представники аграрного бізнесу. Це ж надзвичайно потужний фінансовий ресурс, який може бути об’єктом застави, об’єктом для інвестицій. Це все те, що дало б колосальний поштовх вперед для розвитку аграрного бізнесу, інфраструктури, переробної промисловості. І, до речі, дуже позитивно вплинуло б на загальний монетарний стан в українських реаліях, тому що Україна – недокапіталізована країна. В нас немає того капіталізованого ресурсу, який міг би в цілому впливати на розвиток економіки країни. І це дуже серйозна проблема», - наголосив Валерій Коровій.

На переконання керівника області, той, хто спекулює на темі мораторію, здійснює диверсію проти України й економічного майбутнього держави. І чим більше цей процес буде затягуватись, тим більше проблем варто очікувати в майбутньому, коли виникатиме низка конфліктних ситуацій і непорозумінь.

«Продовження цієї політики, по суті, лише поглиблюватиме тінізацію аграрного бізнесу і тих процесів, які там відбуваються», - зауважив голова ОДА.    

 


Державні інформаційні ресурси