22 Липня 2018 р.

Презентація проекту «Село: кроки до розвитку -2018"

16 Травня2018

15 травня в центральній районній бібліотеці відбулася нарада та семінар-тренінг в якому прийняли участь селищний, сільські голови, підприємці та активні громадяни району. Експертами Спілки «СТІНА»  було проведено навчання по написанню заявок по мікрогрантових проектах «Село: кроки до розвитку» 2018. Цей проект спрямований на стимулювання соціальної активності у сільських громадах та має на меті підтримку кращих бізнес-ініціатив громадян, зокрема у розвитку соціально-економічного, культурного та туристичного потенціалу краю.

Голова райдержадміністрації Олег Іванович Китасюк зазначив, що подібний проект реалізується в районі вперше, та висловив щиру зацікавленість райдержадміністрації в успішній реалізації інвестиційного проекту МХП, що націлений на розвиток малого та середнього підприємництва серед сільських мешканців, що в свою чергу позитивно вплине та простимулює розвиток економіки не тільки даного району, але й всієї Вінниччини. Він закликав присутніх приймати активну участь у конкурсі та побажав перемоги.

Експерти Спілки «СТІНА» Олександр Печалін і Олександр Сологуб провели детальну і цікаву презентацію конкурсу, з метою вберегти майбутніх конкурсантів від можливих помилок та розчарувань розповіли про позитивні та негативні приклади з досвіду тогорічних конкурсантів. Далі мова йшла про умови та можливості конкурсу, який, у першу чергу, підтримує громадські ініціативи і тих людей, які своєю активністю, працею і натхненням прагнуть не тільки створювати власний бізнес, але й розвивати конкретні території, а також прагнуть бути соціально активними та відповідальними перед суспільством.

Захід проходив досить активно. Присутні  обговорювали свої бізнес ідеї, проблеми сіл та громад. Діалоги між експертами Спілки «СТІНА» та представниками району були цікавими та конструктивними. Присутні активно задавали питання, жваво обговорювали важливі для них теми та деталі, отримували необхідні консультації. Підіймалися теми, стосовні не тільки бізнесу, але й необхідності підвищення рівня довіри між підприємцями та владою, інформаційної підтримки та регулярних експертних консультацій. Наприкінці події багато хто з присутніх були захоплені новими ідеями, інші коректували старі, але майже у всіх присутніх яскраво горіли очі від натхнення та зацікавленості. Підіймалися теми, стосовні не тільки бізнесу, але й необхідності підвищення рівня довіри між підприємцями та владою, інформаційної підтримки та регулярних експертних консультацій.

На нараді виступили начальник Могилів-Подільського управління головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області  - Луцкевич Е. І. по питанню легацізації зайнятості населення та профілактичні заходи по детінізації оплати праці працівників на території окремо взятої територіальної громади та начальник Могилів-Подільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області -  Рабей Л. Г. по питанню обслуговування громадян через веб-портал Пенсійного фонду України.

Відділ економіки Могилів-Подільської

районної державної адміністрації