24 Березня 2019 р.

Полковник Юрій Василик: « Щиро дякую за співпрацю та розуміння важливості нашої спільної справи»

13 Березня 2019 р.

Могилів-Подільський прикордонний загін імені Героя України старшого лейтенанта Вячеслава Семенова посідає особливе місце у правоохоронній системі, забезпечуючи економічні та політичні інтереси України на ввіреній ділянці українсько-молдовського рубежу.

Особовий склад Могилів-Подільського загону: офіцери, прапорщики, військовослужбовці контрактної служби, цивільний персонал з честю виконують поставлені завдання з охорони кордону, продовжуючи справу своїх попередників, які у різні історичні епохи вартували державний рубіж.

Мені випала честь очолювати Могилів-Подільський прикордонний загін з травня 2015 року. За цей час, об’єднавши зусилля, колектив військової частини досяг значних успіхів не лише за напрямком оперативно-службової діяльності, а й у розбудові прикордонної інфраструктури.

Так, за короткий час у прикордонному загоні відкрито оновлений пункт медичної допомоги, де одночасно можуть проходити лікування близько 20 військовослужбовців. Також, власними силами відновлено ряд виробничих приміщень, розпочато будівництво 18-квартирного будинку для учасників АТО. На честь загиблих прикордонників у 2016 році зведено Меморіал пам’яті. Родини героїв ми не залишили на одинці з їх горем, оточивши всебічною увагою та підтримкою, адже це не лише наш моральний і громадянський обов’язок, а й справа честі.

За підтримки керівництва Держприкордонслужби, керівництва органів державної влади нам вдалося розгорнути чотири сучасні прикордонні підрозділи. Три з них сьогодні вартують ділянку з невизнаним Придністров’ям, де ми у повному обсязі зуміли виконати і ряд важливих завдань з інженерно-технічного облаштування. Це забезпечує повноцінний захист наших рубежів від різного роду посягань.

За останніх три роки ми отримали від Голови Вінницької обласної державної адміністрації два дороговартісних квадрокоптери та броньований автомобіль, які нині успішно використовуються в охороні кордону. Чималу допомогу прикордонники Могилів-Подільського загону також отримали і від Національного банку України: меблі, оргтехніку, медичне, кабінетне обладнання, автомобілі.

Увесь цей час нам надходила вагома допомога і  від Вінницької міської ради, Могилів-Подільської, Мурованокуриловецької, Ямпільської та Піщанської районних державних адміністрацій.  Це засвідчує повагу до прикордонного загону та розуміння важливості справи, яку ми робимо. Свідченням високої оцінки роботи прикордонників Могилів-Подільського загону є Подяки Президента України Петра Порошенка та Міністра Внутрішніх справ Арсена Авакова, отримані у 2016-17 роках, вручення за участь у бойових діях на Сході України Бойового прапора та присвоєння загону імені Героя України Вячеслава Семенова. Це зобов’язує нас і надалі нести високе звання захисника миру та спокою, бути прикладом самовідданості та любові до Батьківщини.

Користуючись нагодою, спішу висловити щиру вдячність Голові Вінницької ОДА Валерію Коровію, меру Вінниці Сергію Моргунову, очільникам правоохоронних органів, керівникам райдержадміністрацій прикордонних районів Олегу Китасюку, Сергію Ладану, Михайлу Вдовцову та Олександру Крижаніському. Завдячуючи їх підтримці,  Могилів-Подільському загону вдалося піднятися на перше місце серед органів охорони кордону ДПС України. Кращим визнано наш загін і за результатами військової інспекції при Адміністрації Президента України, яка здійснювала перевірку загону за різними напрямками діяльності у минулому, 2018 році.

Хочу зазначити, що якими б вагомими не були здобутки та плани на майбутнє, я, як керівник органу охорони державного кордону, чітко усвідомлюю той факт, що основою успіху є, перш за все, люди, які склали основу моєї професійної команди. І я, як командир, пишаюсь тим, що доля послала мені фахівців, чий професіоналізм, військова виправка та відданість справі забезпечили виконання багатьох поставлених завдань на гідному рівні.

Життя, як ми знаємо, іде вперед. У кожної людини, яке б місце у суспільстві вона не посідала, є амбітні плани, бачення нових горизонтів та перспектив. Керівництво Держприкордонслужби України запропонувало мені продовження служби на іншій ділянці роботи. То ж, покидаючи колектив, з яким майже чотири роки ми розділяли наші радості та успіхи, спішу сказати кожному слова вдячності. Сподіваюсь, наша спільна справа матиме продовження і надалі посідатиме пріоритетні позиції. Адже значна частина життя тих, хто носить прикордонні однострої, присвячена охороні священних державних рубежів.

Понад усе зичу всім мирних кордонів, здобутків у службі, злагоди, процвітання рідній Україні та простого людського щастя.

Полковник Юрій Василик