15 Вересня 2019 р.

Подорож дитячими пришкільними таборами

12 Червня 2019 р.

7 та 10  червня з метою вивчення стану забезпечення прав дітей під час відпочинку учнів у пришкільних таборах, представники служби у справах дітей, сім’ї та молоді райдержадміністрації у складі робочої групи відділу освіти райдержадміністрації здійснили традиційний об’їзд навчальних закладів району.

Відповідно до заяв батьків на базі загальноосвітніх шкіл організовано табори відпочинку з денним перебуванням. Цими днями вдалося завітати та поспілкуватися з учнями Бронницької, Серебринецької, Кукавської, Сугаківської, Немійської ЗОШ, Слобода Шлишковецького НВК та Вендичанської школи-гімназії.

Відрадно спостерігати, коли викладачі та вихователі з повною віддачею дбають про цікаве дозвілля свої підопічних. Діти багато часу проводять за активними іграми, малюванням, квестами, вікторинами, спілкуванням з природою, пізнають нове під час екскурсійних поїздок до районного та обласного центрів.  А в Серебринецькому «Світанку» та Серебрійській «Країні мрій»   мають змогу ще й покращити знання з англійської мови, оскільки до них прибули волонтери «Go camp».

( Довідка:  GoCamp – це найбільша волонтерська ініціатива у Східній Європі, яка покликана навчити дітей долати мовні бар’єри та вірити у власні сили.

Пілотний проєкт GoCamp стартував у 2016 році. Тоді у ньому взяли участь 9 тис дітей із 126 українських шкіл. Загалом за 4 роки проєкту близько 1 тис волонтерів з різних країн світу відвідали Україну для роботи в таборах.)

Спілкуючись з дітьми, спеціалісти служби у справах дітей, сім’ї та молоді вели живий діалог про здоровий спосіб життя, толерантне відношення до друзів, батьків, викладачів, а саме неприпустимість проявів агресії та насильства, про права дітей, цікавились їхнім дозвіллям, планами на майбутнє.

За ці миті, ми дорослі наче мандрували дивом-країною, коли разом з маленькими і уже дорослими дітьми мали змогу малювати, співати, спробувати спритність в естафеті, фантазувати про «Зубну фею», чути розповіді про їхні успіхи та мріяти про світлу прийдешність нашої держави.

Служба у справах дітей, сім’ї та молоді РДА