Могилів-Подільська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
17 Серпня 2019 р.
Герб України Прапор України Версія сайту для людей з обмеженими можливостями

На Вінниччині роз’яснили особливості реалізації виборчого права для внутрішньо переміщених осіб

11 Лютого 2019 р.

    8 лютого у приміщенні Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА відбулась прес-конференція щодо реалізації права голосу внутрішньо переміщених осіб на виборах.

    Модератором заходу виступила радник Міністерства соціальної політики України з питань ВПО у Вінницькій області Людмила Неверицька.

    Під час зустрічі заступник директора профільного департаменту облдержадміністрації – начальник управління соціальної підтримки та державних гарантій Наталя Квят акцентувала увагу присутніх на особливо важливому значенні реалізації права голосу внутрішньо переміщених осіб, для яких передбачено механізми та інструменти участі у загальнодержавних виборах.  Також Наталя Квят зазначила про необхідність поширення докладної інформації про участь ВПО у виборах, окресливши загальну координацію урядових та неурядових структур регіону в рамках роботи з внутрішньо переміщеними особами: «Відповідно до чинного законодавства, на загальнодержавних виборах внутрішньо переміщені особи можуть скористатися процедурою тимчасової зміни місця голосування та проголосувати за місцем свого фактичного проживання. Саме тому основною метою організації заходу стало поширення інформації щодо процедури зміни голосування внутрішньо переміщеним особам для участі у президентських виборах».

    У свою чергу, Людмила Неверицька поінформувала про те, що на фоні інших регіонів України в області зменшилась  кількість звернень з питань соціального захисту від внутрішньо переміщених осіб.  На сьогодні актуальним питанням для громадян України, а особливо для ВПО, є механізм реалізації права голосу на виборах. «Відповідно до чинного законодавства, внутрішньо переміщені особи не мають права голосувати лише на місцевих виборах, що не стосується загальнодержавних виборів – президентських та парламентських. Так, на виборах Президента України, які відбудуться 31 березня 2019 року, всі виборці, в тому числі з «пропискою» на тимчасово окупованій території, мають право і можливість проголосувати. Однак, деякі особи з числа внутрішньо переміщених осіб не знають про це», - зауважила Людмила Неверицька. 

    Про стан роботи з внутрішньо переміщеними особами в області розповіла заступник начальника управління соціальної підтримки та державних гарантій – начальник відділу моніторингу надання пільг та компенсацій профільного департаменту ОДА Ірина Махначова: «Станом на 8 лютого поточного року в області проживає 7548 сімей (11347 осіб) переселених громадян. Органами соціального захисту населення забезпечено оперативне вирішення звернень, кількість яких протягом останніх двох років зменшилась вдвічі, що свідчить про налагоджену роботу органів виконавчої влади. У свою чергу, зросла зацікавленість громадян щодо реалізації права голосу, участі у громадському житті регіону».

    Під час прес-конференції директор регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області Марина Лукіянова розповіла про законодавчо встановлені процедури та вимоги до громадян України, які приймають участь у виборах. За словами Марини Лукіянової, напередодні та у день проведення виборів (31 березня) юристи безоплатної вторинної правової допомоги працюватимуть в штатному режимі та відповідатимуть на звернення громадян щодо захисту їх виборчих прав. Також фахівець акцентувала увагу на тому, що внутрішньо переміщені особи також мають право на отримання безоплатної правової допомоги.

    Докладну інформацію стосовно процедури зміни місця голосування для ВПО розповів начальник відділу ведення державного реєстру виборців міста Вінниці Анатолій Синявський. За його словами, 167 осіб вже виконали зазначену процедуру у Вінницькій області. Також Анатолій Синявський конкретизував, які ще категорії громадян можуть змінити виборчу адресу та реалізувати право голосу. Зокрема, йдеться про студентів з інших областей України. Варто підкреслити, що проходження процедури зміни місця голосування необхідно  пройти не пізніше 25 березня.

     Під час заходу фахівці надали докладну інформацію щодо процедур, можливостей, законодавчого регулювання реалізації права голосу громадян України загалом.

    Присутні також мали можливість ознайомитись із відеоінструкціями щодо реалізації права голосу на виборах громадянами, зокрема, внутрішньо переміщеними особами.

    Під час зустрічі студент ДонНУ імені Василя Стуса Михайло Капустян поділився власним досвідом у проходженні процедури зміни місця голосування, використавши онлайн-ресурси, які презентувала Людмила Неверицька.

    Фахівці також акцентували увагу на поширенні достовірної інформації стосовно процедури зміни місця голосування для громадян, в тому числі для внутрішньо переміщених осіб. Перевірити дані можна на офіційному сайті Державного реєстру виборців, де можна дізнатись про включення громадян до ДРВ.

     Нижче можна ознайомитися з відеоінструкціями реалізації права голосу на виборах громадянами, зокрема, внутрішньо переміщеними особами.


Державні інформаційні ресурси