Могилів-Подільська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
15 Вересня 2019 р.
Герб України Прапор України Версія сайту для людей з обмеженими можливостями

«Мобільна сила» прикордонного загону

14 Березня 2019 р.

    У системі Державної прикордонної служби України одне з чільних  місць відводиться мобільним підрозділам, сформованим у свій час на основі прикордонних застав для виконання спецзавдань. До складу «мобільних сил» увійшли мобільні прикордонні застави загонів, регіональних управлінь та мобільний прикордонний загін. У їх числі  і  мобільна прикордонна застава Могилів-Подільського загону імені Героя України старшого лейтенанта Вячеслава Семенова.

    Для довідки: «Основними завданнями, покладеними на підрозділ, є: підтримка відділів прикордонної служби, оперативно-розшукових підрозділів, системне нарощування зусиль на більш активних напрямках протиправної діяльності на державному кордоні та в межах контрольованих прикордонних районів, реалізація випереджувальної інформації. Окрім цього на персонал мобільної застави покладено  участь у заходах з припинення діяльності злочинних угрупувань, припинення нетипових ситуацій у пунктах пропуску та за їх межами, ліквідація наслідків катастроф, стихійного лиха у межах контрольованих прикордонних районів та прикордонної смуги тощо».

    За останні два роки самостійно та спільно з оперативно-розшуковим підрозділом воїни мобільної прикордонної застави «Могилів-Подільський» провели ряд спецзаходів, в результаті яких було затримано близько півтора десятка порушників прикордонного режиму, контрабандних товарів та вантажів на кілька мільйонів гривень. У пам’яті й досі один із резонансних випадків, який стався у серпні минулого року. В рамках спецоперації «Кордон-2018», здійснюючи огляд берегової лінії Дністра, вартові виявили, заповнені спиртом, 43 пластикові каністри ємністю 25 літрів кожна. Поряд було затримано не лише організатора незаконної оборудки, а й засоби для здійснення протиправної діяльності – гумовий човен та трактор.  Того ж року, воїни мобільної застави спільно зі співробітниками оперативно-розшукового підрозділу та СБУ виявили автомобіль, яким перевозилося понад 13,5 тон контрабандного спирту. Іншого разу прикордонники не допустили переміщення через річкову лінію кордону товарів широкого вжитку на суму понад 250 тисяч гривень. І таких прикладів – чимало.

   ….Мобільну прикордонну заставу «Могилів-Подільський» було створено понад десять років тому.  Увесь цей час підрозділ вирізняють серед інших стабільно високі показники у бойовій та професійній підготовці. Про це свідчать нагороди: Почесні грамоти від Голови Служби, начальника Південного регіонального управління, командира загону. Минулого року застава виборола першість у змаганнях на кращу мобільну групу серед мобільних підрозділів Південного регіонального управління Держприкордонслужби.

    Кожен новий день підрозділу – це нові завдання, адже життя державного кордону не припиняється ні на мить. Ось один з прикладів: дві групи прикордонників, зібравшись за лічені хвилини, відбувають на Центральну ділянку українсько-молдовського кордону, що у межах відповідальності відділу прикордонної служби «Болган». Там мобільний підрозділ виконуватиме завдання з посиленої охорони державного рубежу, адже ця ділянка межує з невизнаним Придністров’ям, де частими є випадки порушення прикордонного режиму, переміщення контрабандних товарів та вантажів.

    Мобільна прикордонна застава «Могилів-Подільський» використовується не лише на активних ділянках кордону в межах Вінниччини, а й надає силову підтримку колегам із Західного регіонального управління. Там,  у віддалених прикордонних районах, згуртувавшись,  воїни показують стабільно високі результати служби. Спільно зі своїми колегами-правоохоронцями, вартові зуміли виявити та затримати тютюнових виробів на суму 80 тисяч євро! Нинішнього року мобільний підрозділ знову планує виїзд на Західний кордон – останнім часом там почастішали спроби переміщення контрабанди.

    На перший погляд, у виїздах на дальній кордон з ночівлею у лісі, на гірських полонинах або ж посеред поля в наметовому містечку – є своя романтика. Посміхаючись, прикордонники делікатно спростовують моє бачення та зазначають: часто наші виїзди супроводжує гарна погода,  але бувають і досить складні умови: проливний дощ, сильні морози, бездоріжжя. Але за будь-яких обставин ми не втрачаємо пильності, адже нам доручено забезпечувати правопорядок на державному рубежі та охороняти мир і спокій рідної землі. Такою була і є наша прикордонна служба!

    «Найголовнішими для нашого напрямку служби є дисципліна,  відповідальність та згуртованість коллективу. Без цих складових якісного виконання поставлених завдань не досягти. Наша застава – це підрозділ, більша частина якого – учасники бойових дій на Сході України. Хлопці не на словах знають, що таке війна. Тому ми особливо цінуємо справжню чоловічу дружбу та взаємодопомогу. Якщо виникають певні труднощі, кожен з бійців готовий підставити плече своєму товаришу, - відгукується про колектив мобільної прикордонної застави її керівник  майор Богдан Куцак. –  Кожен з нас  свідомо обрав даний напрямок роботи, знаючи про його певні ризики. Тож,  часто, у тій чи іншій нестандартній ситуації, нам  доводиться  самостійно приймати рішення - охорона кордону  того вимагає!».

    Існує думка, що військову людину повністю поглинає обрана справа. З цим можна погодитися. Однак, бійці мобільної прикордонної застави «Могилів-Подільський» знаходять час і для улюблених справ. У вільний від служби час хтось поспішає у спортзал, удосконалюючи вміння з  гирьового спорту, рукопашного бою, легкої атлетики та стрільби. Інші знаходять радість у садівництві, відпочинку на природі,  нумізматиці, читанні книг та прослуховуванні улюблених музичних творів.  «Прикордонник - обличчя держави, - наголошують воїни мобільної застави. -  Кожен має дбати не лише про професійний рівень та фізичний розвиток, а  й про виховання особистої культури, уміння спілкуватися з оточуючими. Це сприяє формуванню позитивного іміджу Прикордонної служби та гарної  думки про нашу країну і тих, хто охороняє  її кордони».       

    Прес-секретар прикордонного загону                          Людмила Катеринич

 


Державні інформаційні ресурси