Могилів-Подільська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
16 Липня 2019 р.
Герб України Прапор України Версія сайту для людей з обмеженими можливостями

Ми відійшли від адміністративного втручання у процес земельних взаємовідносин, що дало можливість сформувати потужне конкурентне середовище в аграрній сфері Вінниччини

02 Листопада 2018 р.

Про це зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук, коментуючи про розвиток аграрного бізнесу в області, адже, за словами посадовця,  Вінниччина є однією з найбільш потужних сільськогосподарських регіонів України, де виробляється понад 7,7% продукції сільського господарства України.

«Сприятливі природно-кліматичні умови, впровадження інноваційних технологій виробництва сільськогосподарської продукції, залучення інвестицій стали запорукою потужного розвитку галузі АПК. І на сьогоднішній день, агробізнес у Вінницькій області є локомотивом економічного зростання.  Частка сільського, лісового та рибного господарства у валовій доданій вартості області в 2015 році склала 30,3%, або в порівнянні з 2012 роком зросла на 7,9 %. Такому росту, в значній мірі, сприяло впровадження органами влади нових підходів в системі організації бізнесу у сфері АПК. Протягом останніх років на території області впроваджується нова модель формування і посилення конкурентного середовища в аграрній сфері. Ми відійшли від адміністративного втручання у процес земельних взаємовідносин, що дало можливість сформувати потужне конкурентне середовище, яке вимагає від учасників ринку опиратись лише на власну економічну ефективність», - зазначив Микола Ткачук.

Обласною державною адміністрацією створюються найбільш сприятливі умови для залучення інвестицій в область. Пріоритетними для області є інвестиційні проекти, спрямовані, насамперед, на поглиблену переробку.

Всього за І-півріччя 2018 року обсяги капітальних інвестицій в сільське, лісове та рибне господарство в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросли на 31,9 %. Вже в поточному році в АПК області завершено реалізацію 15 інвестиційних проектів, що дало можливість збільшити зайнятість населення на 130 робочих місць. Наразі, продовжується реалізація ще 78 інвестиційних проектів. 

Щодо  виплати орендної плати за землю, то Микола Ткачук зауважив, що посилення конкуренції чітко відслідковується в ситуації зміни виплати орендної плати за землю. Якщо, в 2016 році середній розмір орендної плати складав лише 3,9% грошової вартості орендованих земель, то вже на сьогоднішній день в середньому по області цей показник складає 8,3%. Зокрема, в Гайсинському та Тульчинському районах середній розмір орендної плати складає 10,8 та 10,4 % відповідно, а в Літинському – 11,4%. В окремих господарствах області середній розмір орендної плати сягає до 15-19%. Це наслідок вже більш жорсткої конкуренції між орендарями земельних паїв, що спонукає до збільшення виплат орендодавцям та підвищення рівня ефективності їх господарювання.


Державні інформаційні ресурси