Могилів-Подільська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
26 Березня 2019 р.
Герб України Прапор України Версія сайту для людей з обмеженими можливостями

«Літописець Подільського краю»

07 Лютого 2019 р.

     7 лютого 2019 року в Могилів – Подільській центральній районній бібліотеці відбулась презентація творчості з нагоди 70-річчя від дня народження Сергія Дмитровича Гальчака–доктора історичних наук, завідувача кафедри журналістики ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського, голови Вінницької обласної організації НСКУ, завідувача Вінницької філії Центру дослідження історії. 

    На заході були присутні студенти ліцею сфери послуг, які з захопленням та цікавістю прослухали повідомлення про життєвий та творчий шлях нашого земляка , а також переглянули відео презентації його книг.

    Сергій Дмитрович Гальчак – знаний далеко за межами Вінниччини науковець, краєзнавець, журналіст, архівіст, громадський діяч. Особистість неординарна, творчо обдарована, креативна, діяльна, пройнята почуттям відповідальності, патріотизму. Людина світлого розуму та неспокійного серця, осяяна талантом організатора, дослідника, майстра слова, життя якої ґрунтується на палкій любові до рідної землі, вікових традицій нашого народу, усім єством віддана Україні. В очах наукового загалу є найбільш глибоким і послідовним дослідником історії Вінниччини, зокрема періоду Другої світової війни. Його перу належать наукові праці про перебіг кривавих подій нацистської окупації краю, визволення Поділля від гітлерівських загарбників, про подільських остарбайтерів, а також про зародження та розвиток краєзнавства в регіоні, еволюцію його клімату. Він уміє професійно поринути в атмосферу минулих епох, відчути їхній подих, зрозуміти ідеологічні, моральні цінності того часу. Досліджує різні аспекти історичного минулого Поділля.  Автор понад двохсот наукових праць, у тому числі монографій, більшість з яких є у фондах районної бібліотеки та представлені на книжковій виставці «Літописець Подільського краю».

    Могилів-Подільська центральна районна бібліотека

 


Державні інформаційні ресурси