19 Вересня 2018 р.

Кордон за тиждень

12 Липня2018

Днями, у міжнародному пункті пропуску «Могилів-Подільський - Отач» прикордонники Могилів-Подільського загону затримали шістьох громадян Молдови, котрі направлялись на вихід з України.

Як з’ясувалось,  усі вони порушили порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України (АР Крим) та виїзду з неї.

Як стало відомо, 24 червня, чоловіки незаконно прибули з Росії до тимчасово окупованої території України через пункт пропуску повітряного сполучення «Симфірополь», а за два тижні повернулися назад до РФ.

Враховуючи підтверджуючі факти в’їзду з РФ на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї через закритий пункт пропуску, усім шістьом молдованам прикордонники винесли Постанову про заборону в’їзду в Україну терміном на 3 роки. Окрім цього, кожному з них доведеться сплатити чималий штраф у розмірі 8,5 тисяч гривень.

На іншій ділянці державного кордону, який охороняє відділення інспекторів прикордонної служби «Студена» відділу «Болган», охоронці рубежу затримали 27-річного громадянина Молдови.

Чоловіка, котрий незаконно перетнув рубіж України і направлявся до населенного пункту Студена, що у Піщанському районі,  виявив прикордонний наряд.  Встановивши обставини правопорушення, прикордонники притягнули молдованина до адміністративної відповідальності: наклали штраф та винесли постанову про  заборону в’їзду в Україну до липня 2020 року.

Варто зазначити, що з початку поточного року прикордонники Могилів-Подільського загону виявили та затримали близько шестидесяти громадян, які намагались незаконно перетнути державний кордон.

У міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Могилів-Подільський-Отач» у прикордонників, що здійснювали  огляд легковика «Фольцваген» литовської реєстрації,  виникли сумніви відносно законних підстав перетину рубежу даним транспортним засобом.

У результаті було виявлено, що номер кузова – змінено. По данному факту прикордонники повідомили співробітників Національної поліції. На порушника, який є нашим співвітчизником, чекає відповідальність за ст. 290 Кримінального Кодексу України («Знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу»).

Слід додати, що упродовж 2018 року прикордонники Могилів-Подільського загону виявили понад півтора десятка авто, котрі їх власники намагались незаконно перемістити через державний кордон.

Прес-секретар прикордонного загону              Людмила Катеринич