24 Червня 2019 р.

Голова облдержадміністрації Валерій Коровій: Ми в області створили запас міцності, відповідно до визначених пріоритетів і чітко знаємо, що потрібно робити у кожній галузі

15 Квітня 2019 р.

Сьогодні, 15 квітня, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій провів щотижневу нараду з керівниками департаментів та служб області. Під час наради обговорено ключові питання розвитку області.

Значну увагу очільник регіону приділив підсумкам  І кварталу поточного року, зауваживши, що  динаміка розвитку області є дуже позитивною : «За статистичними даними, динаміка приросту обсягів капітального  будівництва складає  плюс 75%, приріст промислового виробництва  і аграрного бізнесу в середньому складає  плюс 14%, роздрібний товарооборот  плюс 9%, а динаміка приросту інвестицій  показує плюс 38%. Насправді, ми маємо одні з найкращих показників в державі»,- зазначив голова ОДА.

Валерій Коровій  також акцентував увагу на  тому, що в області чітко збалансовані бюджетні видатки : «Фактично з І кварталу почали фінансувати капітальні видатки, причому – у досить  широкому форматі. За рахунок перевиконання обласного бюджету ведуться роботи на двох важливих об’єктах: будівництво лялькового театру та відділення екстреної медичної допомоги обласної лікарні. Також розпочинаємо цілий комплекс робіт, пов’язаний з екологією. Отже,  ми в області створили запас міцності, відповідно до визначених пріоритетів, і чітко знаємо  що потрібно робити у кожній галузі».

На апаратній нараді також йшла мова про розподіл коштів освітньої субвенції на потреби НУШ (Нової української школи).  В.о директора Департаменту освіти і науки ОДА Володимир Буняк  зазначив: « На даний час вже розподілено 43,3 млн. грн. Цього року буде сформовано 1052 перші класи. Оскільки кошти вже надійшли, то є можливість вчасно провести тендери і жодних загроз для несвоєчасного забезпечення класів меблями та обладнанням немає».

В свою чергу, директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук поінформував присутніх про хід весняно-польових робіт. Посівна кампанія ярих культур завершується, роботи виконані більш як на 89%. Цьогоріч  аграрії  Вінниччини планують збільшити площі під посів кукурудзи до 400 тис га (проти 380 минулорічних) Загалом, сільгоспвиробники очікують зібрати в цьому році врожай не менше  як 6 млн. тонн. Посадовець також зазначив, що вже почала роботу програма погашення банківських відсотків сільгосптоваровиробникам .

Заступник директора Департаменту фінансів ОДА  Ірина Зубань під час наради повідомила про виконання обласного бюджету на 88% до призначення 4-х місяців. «За підсумками чотирьох місяців, зведений бюджет області виконано на 90%. До обласного бюджету надійшло 397 млн . грн. За два тижні квітня ми провели фінансування на суму 111 млн.грн., що становить майже 39 % плану видатків на поточний місяць»,- повідомила Ірина Зубань.

За підсумками наради  очільник області дав доручення  за різними напрямками життєдіяльності області.