19 Серпня 2018 р.

До Міжнародного дня визволення в'язнів фашистських концтаборів

11 Квітня2018

11 квітня в усьому світі відзначається Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів. У багатьох країнах проходять різні пам'ятні заходи, зустрічі колишніх в'язнів, поминання загиблих, вшанування їх пам'яті, покладання квітів до могил та місць поховання жертв фашизму. На Могилів-Подільщині,  з метою відзначення цієї пам’ятної дати протягом тижня в освітніх та культурних закладах проводяться уроки пам’яті, класні години, тематичні лекції, бесіди про злочини проти мирного населення в роки гітлерівської окупації України.

10 квітня за участі голови районної державної адміністрації Китасюка О. І. відбулась церемонія вшанування в’язнів концтабору біля пам’ятника в селі Сказинці, де у 1941-1943 рр.. були розстріляні фашистськими катами та загинули від голоду, холоду і хвороб тисячі безвинних євреїв з Могилів-Подільщини, Буковини та Бесарабії.

Олег Іванович  Китасок разом з заступником Гоцуляком Михайлом Івановичем., мешканцями села , учнівською молоддю поклали квіти та за єврейською традицією залишили камінчики на місці розстрілу.

А сьогодні,11 квітня заходи по вшануванню в’язнів концтаборів проходитимуть в селі Озаринці та селі Яришів, де в часи війни загинули тисячі в’язнів.

Сувора правда війни залишиться з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто віддав в ім’я перемоги найдорожче – життя.