16 Липня 2019 р.

Бо словом переповнена душа

15 Травня 2019 р.

Мій рідний край, моє Поділля!

За тебе господа молю!

Зі смаком п’ю твоє чар-зілля,

Безмежно я тебе люблю!

Не так давно ми мали честь бути першими слухачами поетичних рядків першої збірки Василя Григоровича Кушніра, а нещодавно світ поезії поповнився новою  одинадцятою книгою автора  — «В душі ні страху ні вагань», презентація якої відбулась14 травня 2019 року в читальній залі Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки.

У творчої людини є велике щастя – це народження нового твору: вірша, поеми, оповідання чи маленької мініатюри. Тоді прискорено б’ється серце, душу переповнюють незвичні хвилювання, зникає весь світ, і думки шикуються в ритмічні строфи. Автор пропускає крізь себе не лише радість, а також біль і розчарування, тривогу і смуток – все те, що відобразилось на біографіях українців, кожної людини. Наша творча зустріч співпала із  Днем Матері, яке відзначається у другу неділю травня. І автор у кожній своїй книзі не оминає тему материнства,і гіркий спогад про героїв нашого краю, які загинули в зоні АТО.

Василя Григоровича  прийшов привітати перший заступник голови районної державної адміністрації. -  Григоренко Сергій Владиславович. До творчого спілкування були запрошені літератори, які працюють у царині поетичного і прозового слова:  Гоцуляк Марія, Геркалюк Олександр, Ротар Світлана та творча молодь. Вони  розповіли про власне бачення ролі та місця поезії в сучасній українській літературі та культурі.

Цуркан Богдана прочитала уривок з поеми «В душі ні страху ні вагань» присвячений Герою АТО Віктору Соколовському, батьки якого  були присутні в залі.   Уривок з поеми «Герої не вмирають», яка  присвячена Герою АТО, підполковнику в запасі Ковризі Сергію,  зачитав  Колядко Геннадій. Хвилиною мовчання вшанували загиблих Героїв АТО.

Іван Дзюба, український літературознавець, критик, громадський діяч зауважив: «На небі не може сяяти всього одна зірка. На небі мусить бути багато зірок різної величини та яскравості. Українська поезія сьогодні, як ніколи, багата». Тож побажаємо Василю Григоровичу міцного здоров’я, щедрого творчого натхнення, довгих та плідних років життя і нехай його  життєва дорога, стелиться рушником щастя!