Могилів-Подільська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
22 Липня 2018 р.
Герб України Прапор України Версія сайту для людей з обмеженими можливостями

Історико - географічна довідка та соціально-економічний паспорт району

Могилів-Подільський район розташований на південному заході Вінницької області, межує з Ямпільським, Чернівецьким, Шаргородським та Муровано-Куриловецьким районами. По течії річки Дністер проходить державний кордон з республікою Молдова, довжина якого складає біля 50км. Території восьми сільських рад межують з Молдовою. Площа району складає 936,5кв.км, за характером рельєфу – хвиляста рівнина, порізана чисельними долинами річок, ярами і балками. Лівими притоками Дністра, що протікають по території району, є річки Лядова, Серебрія, Немія, Дирло, Мурафа та ін. Могилів-Подільщина розташована в зоні лісостепу.

Місцевість багата на корисні копалини. Є запаси пісковику будівельного, вапняку, трепелю, родовища літографічного каменю, столової води в селах Бронниця, Яруга, Садківці та Юрківці.
Площа лісових насаджень складає 13520га. Переважають широколисті мішані ліси (граб, дуб, ясен, липа, клен).
На території Могилів-Подільського району є об’єкти природно-заповідного фонду: заказники “Вендичанська дубина”, Грабарівський ландшафтний, Бронницький ботанічний. Пам’яткою садово-паркового мистецтва є Бронницький парк.

Землі понад Дністром почали заселятись ще у давнину, свідченням тому археологічні знахідки решток поселень трипільської, черняхівської, зарубинецької культур.
Найдавніший археологічний комплекс на Могилів-Подільщині розташований у Бернашівському мікрорегіоні.
В селі Бернашівка виявлено рештки ранньо-трипільського поселення, також поселення трипільської, черняхівської, зарубинецької культур виявлено в селах Озаринці, Серебрія, Яришів, Юрківці.
Поблизу с.Григорівка в лісі розташоване скіфське городище VI-IV ст. до н.е., аналогічні знахідки виявлено в селах Ломозів та Н.Ольчедаїв.
Грамота 1450р. вказує на існування с.Іваньківці . З 1595 року тут засновується місто, яке Ярема Могила /власник цих земель/ віддав у посаг за свою дочку. Воєвода Потоцький в честь тестя назвав місто Могилів. Спочатку його, щоб відрізнити від білоруського Могилева назвали Могилів-на-Дністрі, а вже за радянських часів назвали Могилів-Подільський.
У період Визвольної війни українського народу 1648-1654 рр. в Могилеві відбувалися значні події. В 1648 р. сюди підійшли повстанські загони М.Кривоноса і тоді Могилів було звільнено від польської шляхти та запроваджено полковий козацький устрій.
У січні 1654 р. населення Могилева і козаки Могилівського полку прийняли присягу на вірність Російській державі.
Міська біднота і селяни навколишніх сіл активно підтримували антифеодальне повстання 1768 року, очолюване М.Залізняком та І.Гонтою.
В 1795 році утворюється Подільська губернія, Могилів ввійшов до складу губернії, як повітовий центр. В цей період починає активно розвиватися землеробство, виноградарство, стають до ладу суконні, шовкові, черепичні мануфактури, винокурні, цукроварні, гуральні, пожвавлюється торгівля.
В 1881 році починається будівництво залізниці.
В 1884 році дав першу продукцію Вендичанський цукровий завод, в 1887 році Могилівський чавуноливарний, а в 1902 році – Юрковецький спиртзавод.
В 1905-1907 рр. відбувались страйки селян і робітників. Протягом 1917-1920 рр. влада у Могилеві змінювалась 18 разів. Край переживав занепад до кінця 20-х років.
Війна 1941-1945 рр. забрала життя біля 8 тис. могилівчан. Керівниками руху опору були М.Тугушов, В.Горбатюк, А.Обертюк, Я.Нагірняк. До кінця березня 1944 року радянські війська визволили місто і район. Самовідданою працею наслідки війни було подолано.
Могилів-Подільський район утворений 7 березня 1923 року.
Зміни в адміністративно-територіальному устрої району відбувались в 1965 і в 1990 роках.
На сьогодні до складу району входить 53 населених пункти: одне селище і 52 села, які відповідно підпорядковані одній селищній та 27 сільським радам. Районний центр – місто Могилів-Подільський є містом  обласного підпорядкування.
З Могилів-Подільщиною пов’язані  відомі майстри художнього слова – Михайло Коцюбинський, Михайло Старицький, Олена Пчілка, Іван Глинський, Станіслав Тельнюк, Борис Хандрос; вчені літературознавці - Микола Гудзій, Василь Шубравський; фольклористи - А.Димінський, О.Кривицький, М.Руденко, М.Рябий; російський художник В.Тропінін та самодіяльна художниця О.Леонова.
В районі є пам’ятки архітектури - Лядівський скельний монастир XI ст., церква в селі Кукавка, побудована за проектом видатного російського художника В.Тропініна, в селі Серебринець – палац М.Чацького, учасника повстання Г.Костюшка, в селі Бронниця – садиба фельдмаршала П.Вітгенштейна, командуючого другою російською армією в роки війни 1812 р.

Соціально- економічний паспорт Могилів-Подільського району.

Протягом  2016 року робота районної державної адміністрації була зосереджена на покращенні показників соціально-економічного розвитку району.

У звітному періоді вживались заходи щодо вирішення питань економічного, соціального та культурного розвитку району, зміцнення матеріальної та фінансової бази, розглядались і враховувались в роботі райдержадміністрації пропозиції депутатів та посадових осіб органів місцевого самоврядування. Незважаючи на певні фінансово-економічні труднощі, визначені цілі поступово реалізовуються.

Проводиться щоденне інформування облдержадміністрації, щодо набору кандидатів для проходження військової служби в Збройних Силах України за контрактом. Станом на 01.01.2017 р. на військову службу прибув – 101 громадянин.

Бюджет

      Для забезпечення в 2016 році виконання всіх місцевих бюджетів за доходами, своєчасного і повного надходження податків і зборів до місцевого бюджету району  проводилась робота по моніторингу земельних відносин, ефективному використанню земель, своєчасного надходження  податку на доходи фізичних осіб та плати за землю до місцевих  бюджетів, погашення податкового боргу.

      З метою мобілізації додаткових надходжень до місцевих бюджетів розроблено план заходів щодо збільшення надходжень до місцевих бюджетів району, економного та раціонального використання бюджетних коштів у 2016 році.

В  результаті проведеної роботи  зведений бюджет  району  за 2016  рік по дохідній частині (без врахування трансфертів ) виконано  на 131,2 % (план 40286,8 тис.грн., фактично надійшло 52836,9 тис.грн. ), перевиконання  складає 12550,1 тис. грн.

Бюджет району по дохідній частині виконано на 130,2 % (план 15205,5 тис.грн., фактично надійшло 19794,2 тис.грн.) . Перевиконання становить 4588,7 тис.грн.

      Свої бюджети виконали всі 27 сільських та 1 селищна ради.

      Виконання забезпечено по всіх   складових  джерелах доходів місцевих бюджетів.

      Порівняно з аналогічним періодом минулого року доходи зведеного бюджету  (без врахування трансфертів) збільшились на 20585,0  тис. грн. (факт 12 міс.2015 року 32251,9 тис.грн.)     

Перевиконання планових показників зведеного бюджету Могилів-Подільського району відбулося за рахунок:

- збільшення надходження єдиного податку в сумі 3654,5 тис. грн. збільшення надходження плати за землю в розмірі 3000,4 тис.грн. в зв’язку з підвищенням ставок земельного податку та орендної плати за землю.

- збільшення надходження акцизного податку в сумі 1229,8 тис. грн.

- збільшення надходження по адміністративному збору в сумі  139,48  тис.грн.

- надходження інших податків в розмірі -76,7 тис грн.

Промисловість та інвестиційна діяльність

Обсяг реалізованої промислової продукції підприємств в 2016 році склав 19,9 млн.грн. (в 2,3 рази більше до Програми та в 2,5 рази більше до відповідного періоду 2015 року). Обсяг  реалізованої промислової продукції у розрахунку на душу населення складає  603,0 грн.

Державне підприємство «Могилів-Подільське лісове господарство» – В 2016 році обсяг реалізованої продукції склав 62,8 млн.грн. (108,3 % до Програми та 131 % до м.р.), в т.ч. реалізовано промислової продукції на суму 2,5 млн. грн. (на 114 % більше до Програми та 112,6 % до відповідного періоду минулого року). В результаті діяльності отримано чистого прибуткут в сумі 7,6 млн.грн. (108,3 % до м.р.). Рентабельність виробництва – 14,7 %. Сплочено податків і зборів до державного бюджету 23,1 млн.грн., до місцевих бюджетів 5,1 млн.грн., ЄСВ – 4,8 % млн.грн. Всього сплочено на користь держави 33,0 млн.грн. (154,4 % до м.р.). Середньооблікова чисельність  працюючих всього на підприємстві складає 183 чол, в т.ч. в промисловому виробництві – 13 чол.

ТОВ «Вендичанська цегла» - обсяг реалізованої продукції становить 8,0 млн.грн.  (106 % до Програми та в 2 рази більше до відповідного періоду минулого року).

На заводі працює 64 працівника. Всього сплачено податків до бюджету  1,08 млн.грн. та ПДВ – 1,63 млн.грн.

Державне підприємство «Юрковецький спиртовий завод» - в поточному році обсяг реалізованої продукції склав  9,4 млн. грн. (в 2,4 рази більше до відповідного періоду минулого року). На заводі  працює 79 працівників. Всього сплачено податків до бюджету 780 тис.грн. та ПДВ – 2, 6 млн.грн.

 

           В 13 обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад взяли участь 10 проектів: Вендичанська селищна рада, Вендичанська СЗШ I-III ступенів школа, гімназія, Немійська сільська рада, Кукавська сільська рада, Юрковецька сільська рада, Серебринецька сільська рада, Яришівська сільська рада, КУ «Могилів-Подільський РМЦПМСД»,територіальний центр соціального обслуговування(надання соціальних послуг), Могилів-Подільська районна рада, на загальну суму – 1,7 млн. грн.

           Переможцями визначено 3 проекти:  Вендичанська СЗШ I-III ступенів школа, гімназія, Немійська сільська рада, Могилів-Подільська районна рада. Всього на загальну суму – 1,1 млн. грн.,в т.ч. співфінансування з бюджету конкурсу складає 210 тис.грн.

На конкурс до державного фонду регіонального розвитку в 2016 році подано 9 проектів на загальну суму – 12 млн.грн.  , які плануються  до включення для фінансування у  2017 році .

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів , щодо соціально – економічного розвитку окремих територій профінансовано

 20 проектів на загальну суму 5 млн. 321 тис.грн.

 З обласного Фонду охорони навколишнього природного середовища на реалізацію природоохоронних заходів профінансовано проект Юрковецької сільської ради на загальну суму – 330 тис. грн.

          Для включення до переліку витрат на фінансування проекту будівництва другої черги  Дністровської  ГАЕС у складі агрегату № 4 подано 7 проектів на

загальну суму 10,5 млн.грн.

          Реалізовані три проекти ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду III» (МРГ III) на загальну суму 579 тис.грн.

Інвестиційні проекти в сільському господарстві :

          Проект  вирощування волоського горіха  реалізується на  території  Кремінської  та  Яришівської  сільських  рад. В 2016 році підготовлено грунту і здійснено висадку саджанців на площі  110 га. Додатково проведена підготовка 370 га. грунту для посадки саджанців  у 2017 році , що  дасть можливість  створити  60  додаткових  постійних   робочих  місць і значно збільшити  надходження до бюджетів всіх рівнів.  Кошторисна вартість проекту становить 218,0 млн.грн.

            Проект відновлення зрошувальної системи  реалізується на  території  Кремінської  та  Яришівської  сільських  Рад. У  2016  році  зроблено   полив на  158  га  крапельного  зрошення  багаторічних  насаджень  та  сільськогосподарських  культур. Потужність  даного  проекту   до  1000 га.  поливу, що  дасть змогу  створити  20  додаткових  постійних  місць. Кошторисна вартість проекту становить 4,0  млн.грн. Проект  планується  завершити  в  3 кварталі  2017 року.

ФГ «Золотий колос» реалізує проект  комплексу по очистці  та  сушці  зерна. Кошторисна вартість проекту становить 2,0  млн.грн.

            В поточному році  реалізовано на 100 %  три інвестиційних проекти :

  - СТОВ "Прогрес"  с.Суботівка - відновлення зрошувальної системи . Обсяг виробництва 360 га. , кількість створених робочих місць 16 , загальна вартість проекту 10,6 млн.грн. Введено в дію дві нових насосних підстанції .

  - ФГ"Вільне"  с.Вільне - зерноочисний  комплекс. Здешевлення    та якісна післязбиральна доробка зерна  та  якісна  підготовка насіння  всіх  сільськогосподарських  культур . Обсяг виробництва 25 т/год., створено 2 робочих місця , вартість проекту 1,0 млн.грн.

     - ФГ"Вільне"  с.Вільне - комплекс по сушці зерна. Здешевлення    та якісна післязбиральна доробки  зерна . Вирбнича потужність – 100 т. за зміну , створено 2 робочих місці , вартість проекту 1,0 млн.грн.

             На сьогоднішній день тимчасово призупинений інвестиційний проект ТОВ «УК-ЕСКАР». Кошторисна вартість проекту 204 млн. грн. З метою використання даного об`єкта інвестування на перспективу, розроблено та подано презентаційні матеріали до Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації.

 

Мале та середнє підприємництво району

Протягом 2016 року розпочали свою діяльність 162 суб’єкти господарювання, що на 11,9 % більше, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, з яких юридичних осіб - 20, фізичних осіб-підприємців - 142, що у порівнянні із звітним періодом минулого року, відповідно більше на 10,1  %.

Протягом 2016 року припинили господарську діяльність 514 суб’єкта господарювання (19 юридичних осіб та 495 фізичних осіб-підприємців), що на  19 % більше, ніж у 2015 році. (закрились недіючі)

При цьому, кількість діючих суб’єктів малого підприємництва в звітному році збільшилась на  9  %, або на  76 одиниць, у порівнянні із звітним періодом минулого року.

Зростає роль малого бізнесу у формуванні доходів бюджетів усіх рівнів.

Загальна сума надходжень до бюджетів усіх рівнів від діяльності суб’єктів малого підприємництва 2016 рік складає 36626,8  тис. грн., або 39,7 % від загальних обсягів надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Загальна сума надходжень до бюджетів усіх рівнів від діяльності суб’єктів середнього підприємництва протягом 2016 року складає 27738,7 тис. грн., або 30 % від загальних обсягів надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Надходження до місцевих бюджетів від діяльності суб’єктів малого підприємництва складають протягом 2016 року 23156,5 тис. грн., та їх частка в загальних обсягах надходжень до місцевого бюджету становить 40,5 %.

Надходження до місцевих бюджетів від діяльності суб’єктів середнього підприємництва протягом 2016 року складають 11103,36 тис. грн., а їх частка в загальних обсягах надходжень до місцевого бюджету становить 19,4 %.

 

Забезпечення земельними ділянками військослужбовців,які берть

участь у антитерористичній операції на Сході України

          Для отримання земельних ділянок на території району  для ведення особистого селянського господарства звернулось 386 громадян із числа  учасників антитерористичної операції на сході України. Надано дозволів на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок 338 громадянам на загальну площу 504,92 га, затверджено розроблених  проектів на загальну площу 296,3 га та передано у власність 175 громадянам вищевказані земельні ділянки. Робота по забезпеченню земельними ділянками військо службовців продовжується.

Агропромисловий комплекс

              В 2016  році  посіяно  зернових  культур  – 32 тис.га, або  114 %  до програми, соняшнику – 11,9 тис.га, або  129 % до програми, сої – 2,6 тис.га, або 43 %  до  програми, картоплі – 2,4 тис.га, або 100 % до  програми  та овочів – 0,9 тис.га, або  100 %  до  програми.

Зібрано  ранніх  зернових  і  зернобобових  культур   193,6 тис. тонн (153 % до  Програми ) при  середні  урожайності   60,3цнтга., соняшнику- 31 тис.тонн (155 % до  Програми ) з урожайністю 25,9 цнт./га. , сої зібрано – 5,6 тис.тонн  при урожайності 21,4 цнт./га .  

Вироблено  по всіх категоріях господарств   21 тис.тонн  молока, (100 % до  Програми), реалізовано   по всіх  категоріях господарств м’яса 850 тонн. ( 100 % до  Програми).

           Збільшена продуктивність сільськогосподарських тварин: надій на 1 корову до 4300 кг. молока, середньодобовий приріст на вирощуванні та відгодівлі 500 гр., приріст свиней – 400 гр.

Надій  молока  на  корову  склав  5600 л  ( 130 %  до Програми), середньодобові прирости : 514 гр. по ВРХ (103 %  до  Програми)  та  420гр. по свинях.  ( 105 %  до  Програми).

Всіма  категоріями  господарств в 2016 році (в порівняльних цінах)  вироблено  валової продукції  на  загальну  суму  507 млн. грн. , що становить  136 % до  Програми.

 В тому числі: валова продукція рослинництва – 429 млн.грн.(145 % завдання),

валова продукція тваринництва – 78  млн. грн (100 %  до  Програми) .

            Індекс  виробництва продукції  рослинництва порівняно з 2015 р. становить 136 %, а тваринництва –118 %.

Соціальний захист та заробітна плата

  Реалізація державної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці є одним із основних завдань соціальної політики району. Протягом останніх років проводилася цілеспрямована робота щодо дотримання державних гарантій з оплати праці та підвищення її  рівня на підприємствах, установах та організаціях району. Номінальна заробітна плата штатних працівників протягом січня - вересня 2016 року становить  2753,0  грн., що більше проти показника за відповідний період  2015 року (2522,0 грн.) на 231,0 грн. або 109,2% .

За оперативними даними середньомісячна заробітна плата в січні - грудні 2016 року  склала 2986,1 грн. В порівнянні до відповідного періоду 2015 року заробітна плата зросла на 75,7 грн. або 2,6% (2910,4 грн.).

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника, зайнятого в сільськогосподарському виробництві в 2016 році  3167,7 грн.

Збільшенню розміру заробітної плати, поряд з економічними важелями, сприяли постійна робота з підприємствами. Зокрема: постійно здійснюється моніторинг стану оплати праці, вживаються заходи щодо підвищення вартості робочої сили, проводяться засідання робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення.. За участю спеціалістів об'єднаної державної податкової інспекції обстежуються суб’єкти господарювання на предмет встановлення фактів нелегального використання робочої сили. За результатами обстежень залучено до оподаткування 71 особу шляхом складання трудових угод з суб’єктами господарювання – фізичними особами та реєстрацією приватних підприємців. Проведено роз’яснювальну роботу з роботодавцями та найманими працівниками.

До Держпраці у Вінницькій області направлено листи щодо здійснення перевірок правильності нарахування та виплати заробітної плати. Державним інспектором праці за результатами перевірок внесені приписи про усунення порушень, складені адміністративні протоколи, які направленні до суду.

Відповідно до показників програми зайнятості населення району  кількість створених нових робочих місць у всіх сферах економічної діяльності за рік складає  260 одиниць. Фактично введено в дію 299 робочих місць або 115% до Програми.

Питання своєчасності виплати заробітної плати залишається на постійному контролі органів виконавчої влади. Заборгованість  із виплати заробітної плати відсутня.

Забезпечення конституційних прав громадян на своєчасне та в повному обсязі одержання державних соціальних гарантій залишається одним із пріоритетних в районній державній адміністрації. 2737 громадянам призначено державні соціальні допомоги на суму 38,4 млн. грн., що на 4 млн. грн., або на 11,6 % більше порівняно з минулим роком.

            Впродовж  року прийнято і зареєстровано 5955 заяв щодо призначення житлових субсидій, що на 710 заяв (13,5%)  більше ніж за 2015 рік.

Сума призначених житлових субсидій за звітний період склала 24,2 млн.грн.,  що більше проти показника 2015 року у 2,3 рази.

В управлінні соціального захисту населення діє громадська приймальня, всі види допомог призначаються за єдиною заявою та одним комплектом документів, які подаються до управління уповноваженими особами виконавчих комітетів селищної, сільських рад.

На сьогоднішній день в районі проживає 52 родини (87 осіб) - вимушених переселенців. При цьому 51 родина проживає у родичів, наданням житла одній сім’ї з дітьми опікувався районний штаб. Державні соціальні допомоги призначено 11 родинам, 26 родин (47 осіб) одержують щомісячну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Протягом  року нараховано та профінансовано даного виду допомоги 424,1 тис. грн.      

У звітному році для відшкодування отриманих пільгових послуг передбачена субвенція з державного та обласного бюджетів в розмірі 3453,0 тис. грн. Всього відшкодовано пільг станом на 01.01.2017 року окремим категоріям громадян 3441,5 тис. грн.

На обліку в управлінні перебувають 86 чол., які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в т.ч. 1 вдова, 11 дітей та 74 учасників ліквідації аварії та потерпілих. Протягом  року на виплату пільг та компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи використано 222,2 тис. грн., поточна заборгованість складає  11,4 тис. грн.

В управлінні соціального захисту населення на обліку перебувають 227 учасників бойових дій, 5 інвалідів та 1 учасник війни з числа учасників антитерористичної операції. Захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, загинули шестеро військовослужбовців, ще тринадцятеро отримали поранення під час виконання обов’язків військової служби. 

             Протягом  року 106 учасників антитерористичної операції та їх сім’ї отримали 53,0 тис. грн., сім’ї загиблих – 7,9 тис. грн.грошової допомоги з районного бюджету.

Для надання щомісячної соціальної грошової допомоги членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції для компенсації за проїзд перераховано 16,8 тис. грн.

           Разову грошову допомогу до 5-го Травня виплачено на загальну суму 160,8 тис. грн. учасникам бойових дій, інвалідам війни та членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції.

В санаторно-курортних закладах оздоровлено 4 учасники бойових дій. На психологічну реабілітацію направлено 35 учасників АТО, компенсацію за проїзд до реабілітаційної установи відшкодовано на суму 28,61 грн. Всі члени сімей загиблих оздоровлені в санаторно-курортних закладах.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Могилів-Подільського району за  рік надав допомогу 741 людині  яка перебуває в складних життєвих обставинах і потребує сторонньої допомоги.

В стаціонарному відділенні для постійного проживання перебуває 27 одиноких громадян. Підопічні забезпечені продуктами для 4-ох разового харчування та медикаментами для надання першої медичної допомоги. В відділенні налаштовано безперебійне водопостачання та водовідведення. Проводиться поточний ремонт приміщення стаціонарного відділення. Завезено 200 м³ дров.

На виконання програми «Створення належних умов проживання одиноких престарілих та інвалідів в Могилів-Подільському районі на 2012-2016 роки» стаціонарному відділенню для постійного проживання сільськими радами надано субвенцію районному бюджету в сумі 90,0 тис. грн. Районною державною адміністрацією, в рамках програми, виділено 60 тис. грн.

Протягом  року в стаціонарному відділенні замінено 24 вікна на металопластикові.

Силами працівників відділення стаціонарного догляду територіального центру проведено внутрішній та зовнішній ремонт приміщення (850 кв.м.), обкладено кахельною плиткою пральну кімнату. 

Ринок праці

Ринок праці району за  2016 рік характеризується незначним збільшенням  кількості незайнятих  громадян,  які  звернулися за  соціальними  послугами  до  міськрайцентру  зайнятості, проти 2015 року. Чисельність незайнятого населення , яке перебувало на обліку в центрі зайнятості у  2016 році склала 1951 чол., що складає 102,2 % від показника минулого року (1909 чол.) . Чисельність зареєстрованого населення у  збільшилась і склала  1299 чоловік  проти  1289 чоловік  2015 року що складає 100,8 % .   Станом  на 01.01.2017 року на обліку перебуває 643 чол.  безробітних.

За звітний період  працевлаштовано 759 чол. на вільні та новостворені робочі місця, що складає 100 %(на рівні минулого року)  .

           Шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю працевлаштовано 3 жителів району.        

За сприянням служби зайнятості 274 особи проходили професійне навчання за професіями, актуальними на ринку праці, 166 осіб направлено на громадські та інші тимчасові роботи. Різними активними формами сприяння зайнятості населення  охоплено 1199 чол. або 61,5 % від зареєстрованих на  ринку  праці.

            Станом на 01.01.2017 року виконання завдань, передбачених програмою зайнятості населення на період до 2017 року у 2016 році  складає :

-з працевлаштування  107,7 % ( 759 чол. – завдання на рік 705 чол.),

в тому числі:

- шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю 50 % ( 3 чол. – завдання 6 чол.)

-з професійного навчання  126,3%  ( 274 чол. – завдання на рік  217  чол.).

-з направлення на громадські та інші роботи тимчасового характеру  107,1 %

( 166 чол. – завдання на рік  155  чол.).

 

Пенсійні виплати

В районі нараховується 9758 одержувачів пенсій та грошових допомог, в тому числі тимчасово розселених громадян — вимушених переселенців з Донецької і Луганської областей 94 пенсіонера.  

Середній розмір пенсійної виплати на одного пенсіонера станом на 01.01.2017 року склав 1472,35 грн., що на 4,5 % більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Фінансування пенсійних виплат відбувалось згідно календарного графіку.

Протягом  2016 року спеціалістами управління Пенсійного фонду призначено 851 нових пенсійних справ. Проведено 1310 перерахунків пенсій.

 

Житлово-комунальне господарство

          Енергозбереження

            На виконання заходів  з енергозбереження  запланованих  у 2016 році  згідно регіональної Програми  підвищення  енергоефективності  та зменшення  споживання  енергоресурсів по Могилів-Подільському району  використано коштів на загальну суму 2232,4 тис.грн.

В освітніх закладах проведено заходи на суму 1488,7 тис.грн., а саме:

ремонт даху в  Хоньковецькій СЗШ І-ІІІ ст. на суму 25,0 тис.грн.;

придбання дровяного котла в Серебрійській СЗШ І-ІІІст. на суму 8,0 тис.грн.;

заміна вікон та дверей на металопластикові  в СЗШ 17-ти територіальних громадах а саме: Хоньковецькій, Немійській, Козлівській, Липчанській, Ярузькій, Суботівській, Серебрійській, Слідянській, Серебринецькій, Вендичанській, Юрковецький,  Бронницькій, Сл-Шлишковецька, Сл.-Яришівська, Ярузькій, Сказинецькій, Кукавській на суму 1413,7 тис. грн. Утепленно фасад в приміщенні  відділу освіти РДА на суму 42,0 тис.грн.

В медичних закладах проведено заходи на суму 273,1 тис.грн., а саме:

Слободі - Шлишковецькій АЗПСМ замінено  вікна та утеплено стелю та стіни на суму 28,2 тис. грн. ;

ФАП с. Григорівка замінено двері на суму 4,0 тис. грн.;

Яришівській АЗПСМ  заміна вікон на металопластикові на суму 150,6 тис.грн.;

Кукавській АЗПСМ заміна вікон на металопластикові на суму 90,3 тис.грн.

Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Могилів-Подільського району замінено вікна на металопластикові в відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання на суму 4,8 тис. грн..  

В закладах культури заходи проведено на суму 502,8 тис.грн., а саме:

Вендичанська бібліотека – заміна вікон - 6,5 тис.грн.

Сказинецька бібліотека - заміна підлоги, дверей, встановлення пічного опалення - 9,3 тис.грн.

Немійська бібліотека – ремонт системи опалення - 209,4 тис.грн.

Немійський СБК-  заміна вікон  - 148,5 тис. грн.

Бандишівська бібліотека - заміна  вікон - 9,3 тис.грн.

Грушанська  бібліотека – заміна  вікон  - 5,6 тис.грн.

Грушанський  СК – заміна вікон - 24,5 тис. грн.

Серебринецька бібліотека – заміна дверей - 2,6 тис.грн.

Серебринецький СК – замінна вікон -17,4 тис.грн.

Бронницький СБК – ремонт пічки - 5,0 тис.грн.

Жеребилівський СБК-  заміна  вікон - 4 , 9 тис. грн.

Хоньковецький СБК - заміна  вікон - 4 9,1 тис. грн.

          Дороги

            За 2016 рік на території Могилів-Подільського району проведено ремонтні роботи на дорогах загального значення та  дорогах комунальної власності на загальну суму 4 587 тис.грн, а саме:

За рахунок коштів сільських рад  виконано  поточний ремонт доріг комунальної власності на суму  близько 2 040 тис.грн.

За кошти райавтодору на експлуатаційне утримання доріг територіального значення використано 873,0 тис.грн.

За кошти райавтодору на експлуатаційне утримання доріг місцевого та обласного значення використано 1674 тис.грн.

У звітному році надано субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів капітального ремонту дорожнього покриття в сумі 1 814 тис.грн. на такі населені пункти як Серебрія, Карпівка, Тропова, Немія, Козлів, Липчани, Сугаки та в смт.Вендичани на реконструкцію та ремонт тротуарних, велосипедних доріжок на суму 1 257 тис.грн.

Не всіма сільськими радами проведено звірку та розмежування доріг комунальної власності та загального значення з Могилів-Подільським ДРП.

        Благоустрій

    У звітному році проведено  заходи з благоустрою територій придорожніх смуг в напрямках дороги міжрегіонального значення М-21 «Житомир - Могилів – Подільський» та дороги регіонального значення Р-36 «Немирів - Могилів – Подільський»   із залученням колективів структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради, установ, організацій, територіальних громад району. За результатами проведення акції прибрано 50 км. придорожніх смуг та ліквідовано три несанкціонованих сміттєзвалища.

Проведено суботник  - по  благоустрою територій населених пунктів.  Усі територіальні громади району взяли активну участь у прибиранні. Таким чином, до Великоднього свята і поминальних днів впорядкували  71 кладовище, 43 братські могили,   місця почесних поховань, вулиці, дороги, автошляхи, тротуари, побілили бордюри і дерева.

На території району проведено  акцію «Майбутнє лісу в твоїх руках», до участі в акції залучені трудові колективи підприємств, установ та організацій, в рамках акції  посаджено 25 000 зелених насаджень. Загалом  на території району створено нових лісових насаджень площею близько 14,7 га.

Після реконструкції в селі Немія відкрили сільський стадіон, футбольне поле розширили до стандартних розмірів, встановили місця для вболівальників, дані роботи проведено за рахунок коштів сільської ради.

В селі Кремінне встановлено дві нові зупинки для громадського транспорту, проведено реконструкцію дитячого майданчика,  відремонтовано освітлення центральної вулиці.

В центрі села Тропова встановлено новий паркан, відремонтовано міст, встановлена зупинка за рахунок коштів сільської ради та спонсорської допомоги.

Під час благоустрою в  селі Юрківці  проведено  роботи з розчищення сільського ставка методом толоки, по периметру ставка  оновлено лінії зовнішнього освітлення. За кошти населення та приватних підприємців на території села  відновлено лінії зовнішнього освітлення та освітлено 5 км центральної дороги.    

В селі Слобода-Яришівська впорядковано територію навколо кладовища, відремонтовано частину дороги, проведено освітлення центральної вулиці.

На  виконання  плану дій , щодо проведення в районі акції «За чисте довкілля»:

Створено нових зелених зон – 14,7 га, посаджено дерев в кількості 25 тис. шт., та кущових насаджень в кількості 118 шт. Прибрано дворових територій – 54,9 тис. м²,

ліквідовано 29 стихійних сміттєзвалищ та вивезено 28,9 м³ сміття, очищенно від сміття берегів протяжністю 112 км. Розчищено та упорядковано  – 69 джерел та проведена чистка криниць.

Відремонтовано лінії зовнішнього освітлення в п´яти  населених пунктах.

Відремонтовано 7 автобусних зупинок. Проведено  реконструкцію упорядкування місцевих стадіонів в 6 населених пунктах.

Заходи із благоустрою населених пунктів району проходили із залученням учнівської молоді, місцевих фермерів і підприємців та  громадськості.

     Зовнішнє освітлення

        На території району  проведено лінії зовнішнього освітлення  в таких населених пунктах: Жеребилівка, Кремінне, Немія, Серебрія, Сліди, Сл-Яришівська, Юрківці, Яришів, Бандишівка, Кукавка, Бронниця та  встановлено (оновлених) світлоточок в кількості 272 шт. на загальну суму 598,6 тис.грн. 

     Водопостачання

          Водопостачання населення здійснюється за допомогою 29 водогонів, які знаходяться в комунальній власності селищної та сільських рад. Централізованим водопостачанням охоплено 87,1 % населення. Виконано інвентаризацію комунальних водогонів та проведено їх обстеження, 70 % водопровідних мереж знаходяться в задовільному стані, 30 % водогонів потребують проведення капітального та поточного ремонтів.

          На ремонт та утримання водогонів за звітний  рік використано з місцевих бюджетів та коштів населення близько 350,0 тис.грн. На об’єктах водопостачання відведені санітарно-охороні зони та встановлені огорожі.

Розрахунки за житлово-комунальні послуги та електроенергію населенням району за 2016 рік  становить 100% та проводяться розрахунки за поточну заборгованість. Заборгованість за використаний природній газ та електроенергію

відсутні.

Введення в експлуатацію об`єктів соціальної сфери

За 12 місяців 2016 року введено в експлуатацію   - 1556,0 м. кв.  індивідуального житла  жителями району, що становить 123 % до програми та 128 %  до відповідного періоду минулого року .

Розроблено та видано 16 будівельних паспортів на загальну площу 1900 м.кв по населених пунктах : смт. Вендичани -1, с.Немія -4, с.Серебрія -3, с.Юрківці -2, с.Брониця -2, с.Садківці -1,с.Нова Григорівка -2,с.Сказинці -1. Погоджено та видано паспорт привязки ТС в с. Немія. Розроблено та видано 6 проектів містобудівних умов та обмежень по населених пунктах смт. Вендичани -3, с.Немія -2, с.Серебрія -1.

Погоджено 110 висновків проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок під містобудівні та сільськогосподарські потреби.

В звітному році проведено 48 виїздів в населені пункти ,74 консультації теоретичного характеру та 39 консультацій практичного характеру.

Головам територіальних громад району направлені рекомендовані листи щодо розроблення (оновлення) містобудівної документації та надані відповідні консультації.

        Освіта

         Для надання освітніх послуг в районі функціонує: СЗШ  І  ступенів   -  6  , СЗШ І-ІІ ступенів      -  14  , СЗШ  І-ІІІ ступенів   -  12, в тому  числі: НВК  І-ІІІ   ступенів , гімназія  -1 , НВК 1-ІІІ  ступенів- ДНЗ-1, НВК І-ІІ ступенів- ДНЗ – 3, НВК - І   ступеню- ДНЗ – 1. Охоплено навчанням 2193 учні .

          Забезпечення всебічного розвитку дітей дошкільного віку відповідно до їх індивідуальних особливостей, культурних потреб здійснюють 18 дошкільних навчальних закладів та дошкільні підрозділи Слободо – Шлишковецького, Лядівського,  Бандишівського та Борщівецького навчально - виховних комплексів.  У дошкільних навчальних закладах функціонує 35 груп, відвідують дошкільні навчальні заклади -782 дитини, що вже протягом кількох років є сталою. В дошкільних закладах району немає черг на влаштування дітей.   

          Одним з найважливіших  кроків  у реформуванні галузі освіти  стало  зовнішнє незалежне оцінювання  навчальних досягнень  учнів. У районі  було проведено   організаційно – інформаційну роботу  з директорами шкіл,  учителями,  а вони відповідно з учнями.

         91  випускників  11- х класів району  2016 року, склавши тести, змогли взяти участь у конкурсі на право стати студентами.

       Триває забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів сучасними навчальними комп’ютерами , підключення їх до мережі Інтернет. Станом на 1 вересня 2016 року до мережі Інтернет підключено 23 СЗШ району, або 71,8 % до потреби, наявна комп’ютерна техніка в 26 СЗШ району. Для 6 СЗШ району необхідно закупити комп’ютерну техніку додатково, а для 8 СЗШ району необхідно придбати обладнання для підведення Інтернету.

Для стабільного функціонування шкіл організовано підвезення 338 школярів та 41 педагогів , які проживають за межею пішохідної доступності, до місць навчання  (роботи) і додому, що становить 100 % до потреби. Автопарк шкільних автобусів у районі діє з 2003 року. Частина машин потребує немалих затрат на належне технічне забезпечення та обслуговування. Актуальним є питання поповнення та оновлення автопарку. В звітному році було  здійснено придбання запасних частин до всіх шкільних автобусів на суму100 тис. гривен, які були передбачені в кошторисних призначеннях загальноосвітніх шкіл.

Проводилась послідовна робота щодо збереження здоров’я дітей, зокрема, організовано літній відпочинок учнів. При навчальних закладах району працювало 15 таборів з денним перебуванням дітей. Відпочинком охоплені 938 учнів. Бюджетом було передбачено 161 тис. грн. Крім того, залучено на оздоровлення дітей та підлітків 50 тис. грн. позабюджетних коштів.

Протягом 2016 року реалізовувались заходи Програми «Сільська школа», виконання якиїх неодноразово заслуховувалось на сесіях районної ради, комісіях з питань освіти, колегіях райдержадміністрації.

        Намітилась тенденція щодо покращення  матеріально - технічної бази закладів освіти району.

       Так, при підтримці та допомозі районної державної адміністрації та районної ради, завдяки чіткій організованій роботі органів місцевого самоврядування, батьківської громадськості колективами закладів освіти була проведена значна робота по підготовці шкіл та ДНЗ до роботи в новому навчальному році.

         На підготовку загальноосвітніх шкіл  району  до роботи в новому навчальному році було витрачено 2 млн. грн. ,в тому числі з районного бюджету- 400 тис.грн, за рахунок позабюджетних коштів 1,6 млн.грн, в тому числі спонсорська допомога сільських рад 1,1 млн. грн., батьків- 250 тис.грн, приватних підприємців 250 тис.грн. За спонсорсько-батьківські кошти дирекція шкіл в першу чергу покращувала матеріально-технічний стан класних приміщень.

         Бюджетні кошти спрямовувалися на проведення ремонтів будівель та приміщень навчального призначення, відомчого господарства, енергетичного обладнання, систем протипожежного захисту, внутрішніх і зовнішніх інженерних мереж.

         Проведено ремонт 25-ти опалювальних пічок, перекладено 10 опалювальних пічок. Замінено 65 м2 підлоги. Здійснено поточний та косметичний ремонти всіх навчально-виховних і господарських будівель і споруд, 160 кабінетів, 225 класних кімнат.

   На опалювальний період 2016-2017 років  загальноосвітні школи району забезпечено паливом, зокрема:

  • дров 1096,5 м.куб.   на суму- 1040,74 тис. грн.;
  • вугілля 328 т.  на суму- 917,1 тис. грн.

         У  більшості навчальних закладів добре підготовлено спортивну бази –якісно відремонтовано спортивні  кімнати та зали, підготовлено спортивні майданчики. Належна увага приділяється пропаганді здорового способу життя та розвитку фізичної культури і спорту серед дітей. Адміністрації закладів здійснюють постійний контроль за станом спортивної бази, зберігають та поповнюють її необхідним спортивним обладнанням, своєчасно готують відповідну документацію, засоби інформування та пропаганди фізичного виховання та спорту (оформлення спортивних кутків, інформаційних стендів).

            Протягом даного періоду придбано комп'ютерної техніки на суму 123 тис. грн.; спортивного  інвентаря на 56 тис. грн.; шкільних меблів на суму 132 тис. грн.; холодильників на суму 20,9 тис. грн., елекироплити – 16,1 тис.грн., телевізор -19,4 тис. грн., насос – 5,9 тис. грн., дитячий ігровий майданчик – 20,5 тис.грн.

Відповідно Угоди (у формі обміну листами) між Урядом України та Урядом Китайської Народної  Республіки від 05.12.2014 р. «Про надання Міністерству освіти і науки України комп»ютерного обладнання для ЗНЗ України» отримано комп´ютерну техніку на суму 281,1 тис.грн.

              Здійснено заходи щодо енергозбереження у  2016 році. Встановленно метало пластикові вікна та двері: вікон- 53 шт. на суму 205,5 тис.грн; дверей -18 шт.на суму 55,6 тис.грн. Здійснено ремонт даху в Хоньковецькій СЗШ 1-111 ст. на суму 25 тис. грн. Придбано опалювальну піч  в Серебрійську СЗШ 1-111 ст. на суму 8 тис. грн.

           Позитивним фактором є участь шкіл у грантових проектах. В поточному році реалізовано на загальну суму – 1, 2 млн. грн.

             Проведено випробування заземлюючих пристроїв та ізоляції на електрообладнанні у 11 загальноосвітніх школах району на суму  26,7 тис. грн.

Сім`я, діти, молодь

Протягом звітного періоду здійснювалися заходи, спрямовані на забезпечення соціального захисту сімей, дітей та молоді, запобігання насильству в сім’ї, відпочинку та оздоровлення дітей.

Так, протягом звітного періоду  в  районі було виявлено 1 факт скоєння насильства над дітьми. Продаж алкогольних напоїв молоді в торгових об’єктах не виявлено.

Протягом березня - травня 2016 року проведено профілактичний рейд «Контроль продажу» в торгових об’єктах смт.Вендичани та селах Сугаки, Яришів, Озаринці, Конева Могилів-Подільського району. В ході перевірки порушень виявлено не було.

На протязі року  оздоровленно 1038 дітей, що складає 52% від загальної кількості дітей шкільного віку (1987), з них:

- 938 дітей було охоплено відпочинком (14 днів), у 15 пришкільних таборах з денним перебуванням:

- у стаціонарних оздоровчих закладах – 100 дітей.

Молодь району долучається до проведення Всеукраїнських молодіжних акцій «Серце до серця», «Відповідальність починається з мене» та інші.

            Проведено круглий стіл з представниками 7 шкільних округів. Захід було проведено з метою роз’яснення алгоритму реалізації в районі Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене – 2016».

З 04 по 24 квітня 2016 року в Могилів-Подільському районі діяла Всеукраїнська акція «Серце до серця», в ході якої було зібрано – 18,1 тис.грн..

Прийнято участь в фестивалі-конкурсі української пісні «Бронницький зорецвіт – 2016» , та обласному святі "Ми - одна сім'я! Ми - одна родина!", де були запрошені діти з багатодітних та малозабезпечених сімей.

У Вендичанській СЗШ І-ІІІ ст., гімназії, в рамках Всеукраїнської акції «Відповідальність починається з мене», було проведено профілактичну роботу з метою підвищення рівня обізнаності учнівської молоді щодо неприпустимості керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.

В  РБК «Дружба» було проведено бурхливе та веселе районне свято «Витинанки дитячого сміху»!

На базі Лядівського НВК було проведено міжрайонний молодіжний форум «В єдності – сила! В силі -  перемога!», в якому прийняли участь молодь з 7 районів Вінницької області.

В результаті проведеної роботи протягом2016 року:

       - прийнято участь 34 профілактичних рейдах «Неблагополучна родина», «Підліток у вечірню годину», «Урок», «Канікули»;

       - прийнято участь 46 судових засіданнях з метою захисту прав неповнолітніх;

       - обстежено умови проживання -247 дітей, які проживають в 93 сім’ях, з них: 80 дітей перебуває на обліку в службі.

       - проведено 22 засідань Комісії з питань захисту прав дитини при голові райдержадміністрації на яких було розглянуто 98 питань щодо захисту прав дітей.

Ведеться єдиний електронно-статистичний облік (Єдиний банк даних) дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та громадян, які бажають взяти їх на виховання, який заповнюється по мірі надходження інформації.

В районі станом на 01.01.2017 року проживає 269 багатодітних сімей, в яких проживає 932 дитини.

Протягом 2016 року продовжувався збір документів для видачі посвідчень батьків та дітей з багатодітної сім’ї, які надають можливість отримувати встановлені законодавством для таких сімей пільги. Всього, за 2016  рік видано посвідчень – 138, з них батькам – 53, дітям – 85.

Питання про стан сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах розглядаються на засіданнях Комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації. Діти з багатодітних сімей запрошуються на районні та обласні заходи, направляються на відпочинок та оздоровлення.

Було нагороджено грамотами та подарунками найкращих жінок району з категорії: багатодітних, прийомних батьків, опікунів, усиновителів.

            Здійснено відбір документів молоді району для прийняття участі в обласному конкурсі «Молода людина року».

            В районі 172 жінкам відповідно до Указу Президента України було присвоєно звання «Мати-героїня».

Станом на 01.01.2017 року:

- в банку даних кандидатів на  усиновлення перебуває 1 сім’я;

- усиновлено 0 дітей;

- в районі є 7 прийомних сім’ї, в яких проживає 13 дітей та 3 особи, з числа дітей-сиріт;

- 2 дитячих будинки сімейного типу, в яких проживає 15 дітей;

- 15 дітей набули статусу дітей, позбавлених батьківського піклування: 5 з них було влаштовано під опіку, - 5 повернуто назад в сім’ю (відібрані у одинокої матері без позбавлення її батьківських прав), 5 тимчасово влаштовано в сім’ю родичів.

            Протягом  2016 року забезпечено 100% охоплення соціальними послугами сімей опікунів та піклувальників.

Здійснено оцінку потреб 230 сімей, мобілізованих для участі в АТО в тому числі 143 осіб демобілізованих.

З метою виявлення та попередження сімейного неблагополуччя  здійснено оцінки потреб 64 сімей, щодо яких надходили повідомлення від суб’єктів соціальної роботи всі охоплені соціальними послугами, з них   26  сімей з неповнолітніми дітьми поставлено на облік сімей, як таких, що перебувають у складних життєвих обставинах.

  131  сім’я, в якій  виховується  332 неповнолітніх  дитини, перебували протягом  2016 року   на обліку, з них  53 сім’ї  охоплені соціальним супроводом також соціальним супроводом охоплення 100 %  сімей, в яких діти перебували на обліку у службі у справах дітей через ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків (11 сімей – 37 дітей) , Забезпечено соціальний супроводження 7  прийомних сімей , які взяли на виховання 15 дітей , 2 будинкам  сімейного типу 15 дітей-вихованців.

З метою соціальної підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сприяння їх адаптації до самостійного життя у громаді  виплачено «іменні стипендії» протягом   2016 року  35 «соціальним» студентам  Могилів – Подільського району на суму 58,8 тис.грн.

            Соціальними  послугами охоплено  100 %  осіб з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування  (41 осіб) та осіб з проблемами інвалідності (170 осіб);

Спорт

В 2016 році відповідно до календарного плану спортивно-масових заходів району проведено 35 спортивно-масових змагань, в яких взяли участь більше 2 тис. спортсменів.

Протягом року проводилися районні змагання з волейболу, футболу, настільного тенісу, гирьового спорту, шашок, шахів, баскетболу, легкої атлетики.

На території району діє районна дитячо-юнацька спортивна школа, філії якої працюють в Озаринецькій, Вендичанській, Серебрійській, Серебринецькій, Хоньковецькій, Сугаківській СЗШ І-ІІІ ст., Немійській та Бронницькій СЗШ І-ІІ ст. На відділеннях футболу займається 175 чол., волейболу - 126 чол., настільного тенісу – 60 чол. Всього по району до занять в ДЮСШ залучено 361 дитина  з різних сіл. Власних спортивних споруд школа немає, тому приміщення орендуються в загальноосвітніх школах.

Спортсмени району активно беруть участь в обласних змаганнях. Протягом 2016 року в 15 обласних змаганнях з різних видів спорту взяли участь біля 200 чоловік.

Медицина

В структурі центру первинної медико-санітарної допомоги працює 11 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини та 41 ФАП. На базі приписної, Яришівської та Вендичанської амбулаторій ЗПСМ створено пункти невідкладної медичної допомоги. Медичну допомогу населенню району надають 21 лікар загальної практики-сімейний лікар, 2 лікаря – терапевти дільничні та 127 молодших спеціалістів з медичною освітою.

        За рахунок субвенцій сільських рад з метою поліпшення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів району проведено поточні ремонти в 4 амбулаторіях та 9 ФАПах на суму 98,4 тис.грн.

       В звітному році проведено капітальні ремонти в амбулаторіях ЗПСМ  сіл Яришів на суму 191 тис. грн. та  Кукавка на суму 100 тис. грн.

       З метою економії бюджетних коштів , за кошти районного бюджету в сумі 10 тис.грн. проведено переобладнання 1 автомобілля на газ та технічна експертиза 5 санітарних автомобілів у зв’язку з попереднім переобладнанням їх на газове обладнання на суму 4,14 тис.ргн. Закуплено запасних частин для ремонту санітарних автомобілів на суму 32,44 тис. грн.. Застраховано 3 санітарних автомобіля та 3 водія на суму 1,3 тис. грн.

   Замінено електролічильник на ФАПі с. Суботівка на суму 835 грн. Проведено повірку медичного обладнання на суму 12,2 тис. грн. За кошти державної субвенції придбано 10 комп’ютерів на загальну суму 150,0 тис. грн.

        Протягом року  на пільгове амбулаторне лікування населення району витрачено 505,05 тис. грн.. Закуплено медикаментів та перев’язувальних матеріалів на суму 240,81 тис. грн..

         На виконання районної програми “Протидія захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки” в 2016 році придбано туберкуліну на суму 70,081 тис. грн;

Культура

         Протягом року заклади культури району приймали участь у організації та проведенні цікавих творчих проектів, фестивалів, конкурсів.

        У закладах культури району проводяться масові заходи різних напрямків: робота з дітьми, підлітками  та молоддю, сімейне і родинне дозвілля, організація дозвілля маргінальних групп, привентивне виховання, правове виховання, національно-патріотичне виховання, народні та державні свята.

       Аматорські колективи району прийняли  участь в районних, обласних, Всеукраїнських заходах.   

        Бібліотечне обслуговування населення району здійснює 41 бібліотека та 3 пункти видачі.  За 2016  рік до бібліотек району надійшло 2447 примірників на суму 120,18 тис. грн. з них: з обмінно-резервного фонду бібліотеки ім. Тімірязєва – 1189 примірнииків на суму 71,23 тис. грн., з місцевого бюджету – 883 примірники на суму 41,5 тис.грн., подаровано читачами – 48 примірників на суму 2,2 тис. грн., інші надходження – 377 примірника на суму 5,3 тис.грн.,  для бібліотек району передплачено 102 примірники періодичних видань на суму 23,043 тис. грн.

         Бібліотеки поповнено новою технікою  та підключено до мережі Інтернет : 1 комп’ютер (с.Кремінне), 2 бібліотеки (с.Кремінне, Сліди) підключено до мережі Інтернет. Всього в районі комп´ютерами  оснащено  28 бібліотек (68,3%), копіювально-розмножувальну техніку  мають  8 бібліотек,  електронні адреси відкрито в 19 бібліотеках, до мережі Інтернет підключено 17 бібліотек (41,5%).

        Бібліотеки взяли участь у конкурсах на створення кращих проектів на розвиток громад, працювали  в рамках даних проектів (бібліотека с.Немія), продовжили роботу в місцевому проекті «День односельчанина в бібліотеці»,  створено новий проект «Жива книга»(розпочато в бібліотеці с. Івонівка), «Читаючі діти – читаюча нація»,  центральна районна бібліотека взяла участь у Вінницькій краєзнавчій конференції, надала допомогу у підготовці 6-ї Могилів-Подільської краєзнавчої конференції.

       З метою  підвищення соціальної відповідальності бібліотек та надання допомоги населенню громад заключено договора творчої співпраці з  районним центром правової  інформації, з громадськими організаціями,  проведено цільові соціокультурні заходи до дня соціальної справедливості,  Всесвітнього дня демократії.

         Протягом даного звітного періоду в закладах культури району проведено ремонти та покращенно матеріально – технічну базу на загальну суму 1,03 млн.грн., з них 758,5 тис.грн., це кошти спонсорів.

Реалізація державної інформаційної політики

На виконання районної програми соціально-економічного розвитку на 2016 рік, Закону України “Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації”, діяльність райдержадміністрації та районної ради, а також роз’яснення цілей та змісту державної політики систематично висвітлюється через районні ЗМІ – газету “Слово-Придністров’я” та ТРК “Об’єктив”.

В ході реалізації державної інформаційної політики, спрямованої на утвердження свободи слова, створення умов для безперешкодного доступу до інформації, розвитку і поліпшення інформаційної інфраструктури, забезпечення  прозорості, відкритості  діяльності органів виконавчої влади протягом 2016 року:

- через районну газету «Слово Придністров’я» спеціалістами управлінь, відділів райдержадміністрації, міськрайонних підприємств, установ, організацій надано населенню 58 правових консультації, 52 роз’яснення щодо нововведень в Законодавстві України. Щодо діяльності представників органів влади району опубліковано близько100 репортажів.

- на сторінках офіційного веб-сайту райдержадміністрації систематично поновлювались матеріали про діяльність органів виконавчої влади району, відомості про стан соціально – економічної ситуації в районі, тощо;

- створено альтернативну версію офіційного сайту райдержадміністрації для людей з вадами зору;

- на сторінці офіційного сайту райдержадміністрації активовано автоматичний перекладач

Google Chrome.

В районі протягом року особлива увага приділялась утвердженню громадянського суспільства, запровадженню громадського контролю за діяльністю районної влади, забезпеченню незалежної діяльності інститутів громадянського суспільства, посиленню їх впливу на прийняттю суспільно важливих рішень, проведенню консультацій із громадськістю. На території району активно діє близько 40 громадських обєднань. Протягом року за сприяння райдержадміністрації були легалізовані громадські об`єднання «Могилів-Подільська районна організація «Всеукраїнське обєднання Ветеранів Чорнобиля», «Наддністрянська пасіка», «Могилівщина, повір у себе», «Українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО в Могилів-Подільському районі». Представники громадських організацій є постійними учасниками всіх районних заходів та різноманітних програм. Активізувала свою роботу та збільшила свій вплив Громадська рада при райдержадміністрації до складу якої входить 27 громадських об’єднань.

 

Державні інформаційні ресурси