20 Червня 2018 р.

Зміни щодо пенсійного забезпечення державних службовців

27 Квітня2016

З 1 травня набирає чинності Закон України “Про державну службу” №889 — VIII від 10.12.2015 року. Статтею 90 даного закону визначено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" , тобто на загальних підставах.

Відповідно до прикінцевих положень цього ж закону  державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.  Також для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Перелік посад державної служби, які займали особи з числа колишніх державних службовців, що належать до певної категорії посад, передбачених цим Законом, буде визначений Кабінетом Міністрів України.

Також  буде розроблено нормативно — правові акти, щодо визначення всіх умов обчислення заробітної плати для призначення пенсії державним службовцям, які мають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до прикінцевих положень ЗУ №889 від 10.12.2015р.

Відповідний закон на сьогодні не містить норм щодо його поширення на інші категорії осіб, крім тих, які безпосередньо є державними службовцями. Тобто визначений прикінцевими положеннями порядок пенсійного забезпечення застосовується тільки до держслужбовців.

Перший заступник начальника управління                           М.Стецюк