16 Жовтня 2018 р.

Урядовий контакт-центр почав за допомогою Skype приймати звернення мовою жестів

04 Червня2018

14 березня 2018 року Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Цією постановою реформовано Порядок забезпечення технічними та іншим засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012  року № 321, зі змінами.

Основними завданнями проведення реформи у зазначеній сфері є:

– Передання повноважень з фінансування забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю від Фонду соціального захисту інвалідів до органів соціального захисту населення.

Внаслідок цього запроваджується індивідуальне замовлення виготовлення або постачання протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортезів шарнірних кінцівок та крісел колісних на основі укладання тристороннього договору між особою з інвалідністю, підприємством та органом соціального захисту населення, інших виробів – на основі двостороннього договору між підприємством та органом соціального захисту населення.

– Здійснення органами соціального захисту населення супроводу особи з інвалідністю протягом усього процесу її забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації та під час користування виробами для покращення якості надання послуг та сприяння у розв’язанні організаційних проблем, що можуть виникати, зокрема, у взаємодії з підприємством.

– Запровадження використання електронного каталогу-класифікатора технічних засобів реабілітації, який формується Українським науково-дослідним інститутом протезування, протезобудування та відновлення працездатності відповідно до класифікаційних угруповань за функціональними та конструктивними ознаками зазначених засобів, для реалізації можливостей вибору особою з інвалідністю технічних засобів реабілітації. Каталог розміщено на веб- порталі Міністерства соціальної політики http://wheelchairs.protez.eu/Wheelchairs.

– Запровадження нових способів забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, зокрема шляхом виплати, за бажанням особи з інвалідністю, компенсації за самостійно придбані окремі вироби.

Крім цього, до Порядку внесено зміни щодо переліку технічних та інших засобів реабілітації та послуг, якими забезпечуються особи з інвалідністю за рахунок бюджетних коштів, а також посилено вимоги до ведення Централізованого банку даних з проблем інвалідності щодо контролю процесу забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, зокрема термінів видачі направлення, вибору підприємства, розміщення та виконання замовлення.

За більш детальною інформацією, отриманням направлення, укладання угоди, виплати компенсації за самостійно придбані окремі вироби необхідно жителям Могилів – Подільського району звертатися до управління соціального захисту населення Могилів – Подільської районної державної адміністрації вул. Володимирська, кабінет №6 телефон  6-61-09.

Начальник відділу з питань

обслуговування інвалідів

ветеранів війни та праці                                                    Вінніченко А.О.