Могилів-Подільська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
04 Березня 2021 р.
Герб України Прапор України Версія сайту для людей з обмеженими можливостями

До відома осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю по зору та слуху!

08 Жовтня 2018 р.

    Відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 (далі - Порядку) особи з інвалідністю, діти з інвалідністю по зору та слуху за бажанням мають право на виплату компенсацію за самостійно придбані спеціальні засоби для спілкування та обміну інформацією.

    Згідно з Порядком особам з інвалідністю I та II групи по зору та законним представникам дітей з інвалідністю по зору за їх бажанням виплачується компенсація за спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією в порядку черговості.

    Також особи з інвалідністю I та II групи по зору та законні представники дітей з інвалідністю по зору можуть придбати мобільний телефон замість одного, декількох або всіх засобів (крім мобільних телефонів для письмового спілкування).

     Підставою для виплати такої компенсації є фіскальний чек, що підтверджує придбання спеціального засобу для орієнтування, спілкування.

     Окрім того повідомляємо, що особам з інвалідністю I та II групи по зору, які надали фіскальний чек, що підтверджує придбання мобільного телефону замість одного, декількох або всіх засобів (крім мобільних телефонів для письмового спілкування), відшкодовується вартість мобільного телефону в межах граничної ціни.

     Особи з інвалідністю по слуху, законні представники дітей з інвалідністю по слуху віком від семи років можуть придбати планшет замість мобільного телефона для письмового спілкування із строком на п’ять років, на який видано вибір. В разі придбання планшету замість мобільного телефона для письмового спілкування, відшкодовується вартість планшета в межах граничних цін на мобільний телефон для письмового спілкування.

     Згідно наказу Мінсоцполітики України від 29.01.2016року №59 «Про організацію забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації» гранична ціна на спеціальні засоби для орієнтування, спілкування становить:

- мобільний телефон для письмового спілкування - 3252 грн.;

 - аудіоплеєр - 861грн.;

- годинник механічний - 690 грн.;
- годинник електронний - 240 грн.

    Для виплати компенсації особам з інвалідністю по зору, по слуху, дітям з інвалідністю по зору, по слуху або їх законним представникам потрібно звертатись до управління соціального захисту населення не пізніше чотирьох місяців з дати, зазначеної в фіскальному чеку.

   В разі самостійного придбання спеціальних засобів для спілкування та обміну інформацією, особам з інвалідністю Могилів – Подільського району потрібно із фіскальним чеком звернутись до управління соціального захисту населення Могилів – Подільської районної державної адміністрації за адресою: м. Могилів – Подільський, вул.. Володимирська,18 каб. № 6, тел. 6-61-09.

 

      Начальник відділу з питань

     обслуговування осіб з інвалідністю,

        ветеранів війни та праці                                          А. О. Вінніченко

 


Державні інформаційні ресурси