Могилів-Подільська районна державна адміністрація
Офіційний сайт
17 Серпня 2019 р.
Герб України Прапор України Версія сайту для людей з обмеженими можливостями

Пам'ятка населенню щодо дій у надзвичайних ситуаціях «ОБЕРЕЖНО, ЧАДНИЙ ГАЗ!»

22 Січня 2019 р.

    Чадний газ - безбарвний, дуже отруйний газ без запаху. Утворюється внаслідок неповного згоряння пального в автомобільних двигунах чи в опалюваних приладах, які працюють на вугіллі або на інших видах природного палива.

 

    Через свою отруйність чадний газ є дуже небезпечним для організму людини. Крім того, він не має запаху і отруєння може настати непомітно. Навіть незначна його кількість, що потрапляє у повітря і вдихається людиною, викликає запаморочення і нудоту, а концентрація чадного газу в повітрі 1 мг/м³ є небезпечною для життя людини.
    Отруйна дія чадного газу обумовлюється тим, що він утворює з гемоглобіном крові порівняно стійку сполуку, внаслідок чого кров втрачає здатність передавати кисень тканинам організму.   Отруєння наступає в результаті критичної нестачі кисню в організмі.
     Ознаки та симптоми отруєння чадним газом: головний біль, нудота, задуха, потьмарення свідомості, м'язова слабкість, червоний колір обличчя; тривала дія чадного газу може призвести до смерті.

     Як запобігти отруєнню чадним газом?

 Конфорки і духовки використовувати тільки для приготування чи підігріву їжі, у жодному разі не для обігріву приміщення!
 Не залишати колонку без нагляду.
 Перед початком опалювального сезону слід ретельно перевірити димарі та газові конвектори: якщо тяга в них порушена, то продукти згоряння потраплятимуть у житлове приміщення.
 Регулярно запрошувати спеціаліста і ретельно перевіряти усі системи опалення.
 Якщо при увімкнених конфорках чи колонці починає боліти голова і з'являються симптоми отруєння - потрібно негайно вийти на свіже повітря, вимкнути усі нагрівальні прилади, відчинити усі вікна, двері для протягу. Якщо відчутний запах газу - у жодному разі не можна вмикати чи вимикати електричні прилади та світло.
Терміново зателефонувати „104”.
 Не залишайте дітей без нагляду при ввімкнених нагрівальних приладах!

     Домедична допомога при отруєнні чадним газом:

 Хворого негайно винести на свіже повітря, піднести до носа шматок вати, змочений нашатирним спиртом, розстебнути всі частини одягу, що стискають дихальні шляхи, намочити груди та обличчя холодною водою і розтерти; забезпечити тілу зручне положення.
 За необхідності здійснити штучне дихання для відновлення дихання і діяльності серця.
 Негайно викликати «швидку медичну допомогу» за телефоном „103”.
 Кращий засіб для лікування - тривале дихання киснем.
 Пам'ятайте, що звичайний протигаз не захищає від чадного газу.
 

    Навчально-методичний  центр  цивільного  захисту

    та  безпеки  життєдіяльності  Вінницької  області

 

Державні інформаційні ресурси